Çanakkale bireysel spor dallarından başarıdan başarıya koşuyor.

Günümüzde futbol en büyük endüstri haline gelirken, kentimizde de en popüler spor dalı olarak futbol gözüküyor.

Hal böyle olunca, diğer branşlar gölgede kalıyor ve elde edilen başarılardan kimsenin haberi olmuyor. Peki kent olarak futbol dışında olan branşlara ne kadar ilgiliyiz, sponsorluk olarak ne kadar destek veriyoruz bunlar hep gündemi etkileyecek başlıklar olarak göze çarpıyor.

Kentin profosyonel takımı olan Çanakkale Dardanelspor zaten yıllardır ÖNEN ailesinin sırtına bırakılmış, destek yok denecek kadar az. Bugün Çanakkale Dardanelspor kapansa kent futbolu büyük yara alacak ve profosyonel liglere çıkmak belki de yalan olacak. Kurum kuruluşların bu kadar ilgisiz kalması çok şaşırtıcı bir durum olarak ortaya çıkıyor.

Voleybol’a baktığımızda Çanakkale Belediyespor bu branşta kenti en yüksek seviyede temsil ediyor. Sponsorların buraya ilgisi oldukça fazla ama daha da artması lazım.

Basketbol branşımıza baktığımızda yerel ligler zor şartlar altında üç dört kulübün katılımı ile yapılıyor. Profosyonel liglerde ise takımımız bulunmuyor.

Peki kente aslına bakarsanız en çok başarıyı getiren branşlarımızda durum nedir?

Atletizme bakıyoruz, bireysel olarak Türkiye dereceleri, büyük takımlara transferler peki bunlardan kimin haberi var?

Taekwondo branşına bakıyoruz, Dünya 3.lükleri, Avrupa şampiyonlukları, Türkiye Şampiyonlukları yaşanıyor. Peki bu şampiyonlukları yaşayan sporculara ne kadar destek olunuyor?

Güreş branşında, milli takıma gidenler, Avrupa’da elde edilen dereceler, peki bu sporculara destek ne kadar?

Karate branşı son yıllarda kentte en popüler branş olma yolunda ilerliyor. Ülke genelinde ve Uluslararası platformda elde edilen dereceler kendi imkanları ile başarıdan başarıya koşan sporcular, il temsilcilikleri ve sporcular peki bunlara sponsor desteği ne kadar?

Şimdi insanın aklına şu geliyor. Bu kentin yüksek gelirli iş adamları spor’a ve sporcuya neden bu kadar uzaklar. Baktığımızda kentin en güzide restaurantları her gece dolup taşıyor. Yüksek yüksek hesaplar ödeniyor. Neden iş adamlarımız başarılı sporculara en azından eğitim desteği vermiyorlar. Ülke geneline baktığımızda ekonomik olarak hali vakti yerinde olan çok sayıda iş adamımız ve firmamız mevcut bu kentte, ama ne yazık ki spor’a, sporcuya destek vermek yerine içki masalarında hesaplar ödenmek tercih ediliyor.

Kimsenin özel hayatına karışacak halimiz yok, ama bu kentin adını duyuran imkansızlıklar içinde başarıdan başarıya koşan sporculara destek olmak her şeyden önce vicdan meselesi olmalı, bu kadar duyarsız kalmak bu kente yakışmıyor.

İnşallah bundan sonra biraz duyarlı oluruz gelecek başarılarda payımız olur………..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol