Bakan Albayrak, Müjdeyi Çanakkale'den verdi (VİDEO)

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale’de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Albayrak, yeni yılın ekonomide ilk müjdelerini paylaştı.

Bakan Albayrak, Müjdeyi Çanakkale'den verdi (VİDEO)

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Çanakkale’de iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Albayrak, yeni yılın ekonomide ilk müjdelerini paylaştı.

02 Ocak 2020 Perşembe 16:17

Vali Orhan Tavlı, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, stk temsilcileri, oda ve borsa başkanları ile işadamlarının katıldığı toplantıda konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yeni yılın ekonomide ilk müjdelerini iş dünyası temsilcileriyle paylaştı. Kamu bankaları esnaf ve tarımsal kredi faizlerinin yüzde 12'den yüzde 9'a indirildiğini belirten Bakan Berat Albayrak, mobilyada KDV oranının yüzde 8'e indirildiğini açıkladı.

İşadamlarına seslenen Bakan Berat Albayrak; “Kamu bankalarımızda esnaf kredileriyle tarımsal kredi faizleri, artık yeni yıl itibariyle yıllık yüzde 12'den yüzde 9'a düştü. Bu şu demek, halihazırda tarımsal kredilerdeki yüzde 25 ila yüzde 100 oranındaki hazinemiz tarafından faiz sübvansiyonu uygulandığından dolayı bu oran ortalama yüzde 5'in altına düşeceği, yüzde 6- 7'ler değil, artık yüzde 5, yüzde 4,5, yüzde 0'a kadar ineceği bir noktada ve özellikle tarımsal kredilerde yüzde 6'lık faizin de yüzde 0 ile 4,5 aralığına gerileyeceğini buradan müjdelemek istiyorum. Çanakkale'de tarım ve sanayi yanında önemli oranda da mobilyacılık sektörü de var. Mobilya sektörünün ciddi oranda bir mobilyada KDV'yi yüzde 18'e indirelim şeklinde bir talebi olmuştu. bugün ben buradan mobilyacılık sektörü için de güzel bir haber olan mobilyadaki KDV'yi yüzden 18'den yüzde 8'e düşürdüğümüzün haberini paylaşmak istiyorum. Kayseri'de de söyledim. İhracatta da aynı şekilde artış yakalamamız lazım. Hem iç piyasaya bu maliyetler yansıyacak, hem de inşallah ihracatta da bu maliyetler üretime de istihdama da yansıyacak. İnşallah bu güzel adımında mobilyacı sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol