BBC ve NETFLİX’den 8 Bölümlük Troy Dizisi

BBC ve Netflix ortak yapımı “Troy: Fall of a City” (Troya: Bir Şehrin Düşüşü) isimli dizinin çekimlerinin tamamlandığı açıklandı.

BBC ve NETFLİX’den 8 Bölümlük Troy Dizisi

BBC ve Netflix ortak yapımı “Troy: Fall of a City” (Troya: Bir Şehrin Düşüşü) isimli dizinin çekimlerinin tamamlandığı açıklandı.

06 Ocak 2018 Cumartesi 11:50
BBC ve NETFLİX’den 8 Bölümlük Troy Dizisi

Türkiye’de 2018 yılının TROİA Yılı ilan edilmesinin ardından Çanakkale’de hangi kültürel etkinliklerin yapılacağı merakla beklenirken, Çanakkale ve TROİA’nın tanıtımına en büyük destek BBC ve NETFLİX’den geldi.

Çanakkale’nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacak olan BBC ve Netflix ortak yapımı “Troy: Fall of a City” (Troya: Bir Şehrin Düşüşü) isimli dizinin çekimlerinin tamamlandığı açıklandı.

Güney Afrika'nın Cape Town şehrinde çekimi tamamlanan dizinin başrollerinde İngiliz Shameless dizisindeki Frank Gallagher karakterini canlandıran David Threlfall ile birlikte Frances O’Connor ve David Gyasi bulunuyor. David Farr’ın 8 bölüm olarak senaryosunu yazdığı ve 2018 yılı ortalarında yayınlanması beklenen her biri 60 dakikalık dizide David Gyasi, Achilles rolünü; Louis Hunter ile Bella Dayne ise yaşadıkları aşk ile Yunanlılar ve Troialıları savaşa sokarak her iki imparatorluğun geleceğini tehlikeye sokan Paris ve Helen karakterlerini canlandırıyor.

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer,  2018 TROİA Yılı’nda yayınlanacak Troy: Fall of a City” (Troya. Bir Şehrin Düşüşü) isimli 8 bölümlük dizi filmin önemine dikkat çekerek:“ Dünyada büyük yankı uyandırması beklenen bu dizinin ana vatanı TROİA ile ilişkisini güçlendirmek ve ülkemizin uluslararası alanda tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yapımcı firma ve yönetmenleri ile ilgili diyalog kurulmaya çalışılıyor. Amacımız bütün dünya genelinde bu dizinin yaratabileceği büyük izleyici kitlesine ulaşmak ve bu dizi ile “2018 TROİA Yılı”nı bir şekilde ilişkilendirilmesini sağlamak. Bunun sağlanması halinde ülkemizin uluslararası tanıtımına çok büyük bir itme gücü sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 06.01.2018 11:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol