Ölçek’ten Gökhan’a cevap

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a açıklamaları nedeniyle cevap verdi.

Ölçek’ten Gökhan’a cevap

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a açıklamaları nedeniyle cevap verdi.

09 Kasım 2019 Cumartesi 15:42
Ölçek’ten Gökhan’a cevap

Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısında Başkan Gökhan’ın “Yani eğitimde kafaları karıştırmak için bakın FETÖ’den farklı davranmıyorsunuz. Açık ve net söylüyorum. Aynı kafa yapısıyla onun da okulları vardı. Şu tarikat düzeninden vazgeçin Allah için” şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek; “Dünkü Belediye Meclis toplantısının Kasım ayı ikinci oturumunda Sayın Belediye Başkanının ısrarla siyasette kavga ve gerginlik ortamını yaratma adına Esenler Mahallesine yapılan İmam Hatip Lisesi ile ilgili sözlerinin asılsız ve yersiz olduğunu öncelikle belirtmek istiyorum. Sayın Başkan meclis toplantısında sarf ettiği “Yani eğitimde kafaları karıştırmak için bakın FETÖ’den farklı davranmıyorsunuz. Açık ve net söylüyorum. Aynı kafa yapısıyla onun da okulları vardı. Şu tarikat düzeninden vazgeçin Allah için” sözleriyle partimizi bir terör örgütü ile eş değer tutması ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz sözünü hatırlatıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ ile mücadelede ne kadar kararlı ve ısrarlı olduğunu görmezden gelmek sadece bağnazlıktan öte gitmemektedir. 15 Temmuz akşamı canını ortaya koyan şehitlerimiz ve o hain gecede vatanının bölünmez bir bütün olduğunu göstermek adına gazi olan gazilerimizin aziz hatıralarına saygısızlık edercesine partimizi bu terör örgütüne benzetmesini kabul etmiyorum. Bizler 15 Temmuz ve sonrasında demokrasi nöbetlerine her gün katılırken acaba kendisi o dönemde nerelerdeydi. Bizler kendisini bir gün olsun o nöbetlerde göremedik. Kendi partilisi Eski Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan bile demokrasi nöbetinde halkımızla bu mücadelede birlikte hareket ederken acaba Sayın Başkan Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi hangi evde tv başında çayını yudumlayarak olanları izliyordu. Bizler Çanakkale’de FETÖ yandaşlarının CHP’yi desteklediğini çok iyi biliyoruz. Genel Başkan Yardımcınız ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in bile "Dünyada melez demokrasi sınıfındayız. Türkiye'de demokrasi askıya alınmış. Birinci önceliğimiz, birinci sınıf demokrasi ki bu seçim bildirgemizde de var. Suriye ve Irak'tan bahsedildi. Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok" sözlemlerinin olduğu bir noktada kimin terör örgütleriyle işbirliği yaptığını Çanakkale halkının taktirine sunuyoruz. Genel Başkanınız bile FETÖ kumpasıyla Sayın Deniz Baykal’dan koltuğu kaparken böylesine bir durumda ülkemizin en büyük ve en güçlü siyasi partisi olan partimize Esenler Mahallesindeki imam hatip lisesi üzerinden bu söyleminizi esefle kınıyor, sizleri Çanakkale ve Türk milletinin vicdanına bırakıyorum” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol