Türkiye'de ilk olacak proje Çan'da yapılacak (VİDEO)

Çan ilçesine yapılacak olan İkinci Bahar Yaşam Merkezi, Gündüz Bakım Evi ve Kreş Projesi Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Türkiye'de ilk olacak proje Çan'da yapılacak (VİDEO)

Çan ilçesine yapılacak olan İkinci Bahar Yaşam Merkezi, Gündüz Bakım Evi ve Kreş Projesi Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

07 Ocak 2020 Salı 13:46

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, İkinci Bahar Yaşam Merkezi, Gündüz Bakım Evi ve Kreş Projesi ile ilgili bilgi verdi. Aynı anda hem çocuklara hem de yaşlılara hizmet verecek olan projenin, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıdığını söyledi. Başkan Bülent Öz; “İkinci Bahar Yaşam Merkezi – Gündüz Bakım Evi ve Kreş projemiz ile; yaşlılarımızın ve çocuklarımızın birbirlerinin pozitif enerjilerinden faydalanmaları, birbirleri ile yardımlaşmak ve sosyal aktiviteler yaparak verimli zaman geçirmeleri hedeflenmiş; böylece çocuklarımız ve yaşlılarımız birbirleriyle pozitif iletişim kurmuş olacak, verimli zaman geçirip bir şeyler üretecek ve kendilerini önemli hissedeceklerdir. Aynı anda hem çocuklarımıza hem de yaşlılarımıza hizmet verecek olan projemiz, Türkiye’de ilk olma özelliği taşımaktadır.İngiltere’de “İntergenerational Learning Center” adı ile uygulanan yaşam merkezli projemizde amacımız: çocuklarımız ile yaşlılarımızı bir arada tutarak kuşak farkını ortadan kaldırmak, hayata dair gerekli olan deneyim ve tecrübelerin çocuklarımıza ilk ağızdan verilmesine zemin hazırlamak, huzurlu bir ortam sağlayıp gerek yaşlılarımızı gerekse de çocuklarımızı hayatta daha verimli kılabilecek aktivite alanları yaratarak zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı verebilmektir. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği yaşlı vatandaşlarımızın hayat standartlarını iyileştirerek daha sosyal olmalarını sağlamak gayesi ile hareket ediyor; ilgi alanlarını genişleterek yeni çevre edinmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Yaşı tutmadığı için ana okuluna gidemeyen çocuklarımızın ihtiyaçlarının güvenle giderilebileceği ortamı sağlayarak hem çocuklarımıza hem çalışan anne babalarımıza destek olacağız. Projemiz kapsamında ilçemizde bulunan kreşlere alım kontenjanlarından dolayı kayıt olamayan çocuklarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi adına atacağımız bu adım ile aynı zamanda maddi durumundan dolayı özel kreşe kayıt yaptıramayan çocuklarımıza ve ailelerimize de yardımcı olacağız. Projemiz ile aynı zamanda çalışan annelerimizin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri ortam sağlayacak; çalışma hayatlarına gönül rahatlığıyla devam etmelerini sağlamış olacağız. 0-36 ay çocuklarımız için; uyku odası, emekleme odası, alt değiştirme odası, emzirme odası ve her çocuğumuza ait ihtiyaç dolabı ve yiyeceklerinin hijyenik ortamda hazırlanabilmesi için ayrı mutfak tesis edilecektir. 36-48 ay ve 48-60 ay çocuklarımız için; uyku odaları, oyun odaları, etkinlik sınıfları, resim ve müzik atölyeleri, avluda hobi bahçeleri, spor alanları ve mutfak tesis edilecektir” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 07.01.2020 13:58
Anahtar Kelimeler:
Bülent özProjeçan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol