banner59

Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü.

Her gün bu uğurda gece gündüz demeden çalışan şahsımın ve  arkadaşlarımın günü. Tabi yine bir 10 Ocak geldi ve bizler herkes tarafından hatırlanır bir hal aldık. 365 günün sadece 1 günü geldiğinde maillerimiz ve  telefonlarımız kutlama mesajlarıyla dolarken 11 Ocak günü geldiğinde yine normal hayata döndüğümüz bir gündür bizim için 10 Ocak.

1961-1971 arasında “Çalışan gazeteciler bayramı” adıyla kutlanmış; 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, ” 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü” olarak değiştirilmiştir.

Mesleğimiz  zor, bir o kadar da gayret gerektirir. Yaptığımız iş kamu görevi niteliğindedir. Kamuoyunun tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendirilmesinde önemli görevi bulunan bizler, halkın bilinçlenmesinde de etkin rol üstlenmekteyiz. Her türlü iletişim aracının yoğun kullanılarak, bilginin çok hızlı şekilde yayıldığı günümüzde, bizlerin  halkın doğru ve tarafsız habere ulaşmasındaki rolü, daha da önemli bir noktaya gelmiştir. Basın meslek ilkelerine ve etik değerlere uyan, devletimizin ve milletimizin hassasiyetleri ile milli birlik ve beraberliğimizi sürekli göz önünde bulunduran bizlerin, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve sorunlarının çözümü temel dileğimizdir.  Bu duygu ve düşünceler ile tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol