banner79

ÇTSO’dan mania müjdesi!!!

Yatırımcının önünde büyük bir engel olan ve Çanakkale'nin gelişiminde adeta bir kangren durumu yaratan mania sorunu ortadan kaldırıldı.

ÇTSO’dan mania müjdesi!!!

Yatırımcının önünde büyük bir engel olan ve Çanakkale'nin gelişiminde adeta bir kangren durumu yaratan mania sorunu ortadan kaldırıldı.

09 Ocak 2018 Salı 13:49
ÇTSO’dan mania müjdesi!!!

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, Karacaören sınırları içerisinde mevcut Organize Sanayi Bölgesi’ni de kapsayan bölgede mania planlarının revize edildiğini söyledi. Semizoğlu; “Çanakkale Merkezde bulunan Havalimanımızın mania haritaları bildiğimiz ve yıllardır dile getirdiğimiz gibi imar haklarına kısıtlama getiriyordu. Pek çok yatırımcının bu sebepten dolayı yatırımından vazgeçtiğine şahit olduk. Karacaören sınırları içerisinde mevcut Organize Sanayi Bölgemizi de kapsayan bölgede mania planlarının revize edildiği müjdesini Yönetim Kurulu eski başkanımız İÇDAŞ A.Ş.  Genel Müdürü Sayın Bülend Engin'den aldık. Böylelikle Odamızın 17 maddelik yayınladığı "ÇTSO İstiyor" başlıklı deklarasyonumuzdan çok önemli bir madde eksilmiştir. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir girişimi daha iş dünyası lehine sonuçlanmıştır. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Büyük bir engel teşkil ediyordu

“Hepimizin bildiği ve nasıl bir mantık ile sürdürüldüğüne anlam veremediğimiz, eski teknolojiye göre hesaplanarak yapılan mania uygulaması, eğitim yatırımları da dahil her türlü yatırımın önünde büyük bir engel teşkil ediyordu” diyen Başkan Semizoğlu; “Sayın Bülend Engin Başkanımızın Çanakkale'ya kazandırmak için büyük çaba sarfettiği ve tüm yasal izinleri alınarak başladığı Çanakkale OSB yanındaki arazideki tam donanımlı Çanakkale Milli Eğitim Teknik Okullar Yerleşkesi yaklaşık 6 aydır bu engele takılmıştı. Yine Çanakkale OSB'de çok önemli yatırımlar bu gerekçe ile reddedilmişti. Sayın Bülend Engin'in kendi imkanları ile büyük uğraş vererek hiç bir harcamadan kaçmayarak çok ciddi bütçeler ile günümüz koşullarına göre tekrar hazırlattığı mania planlarının onaylanmış olduğunu öğrenmek iş dünyası olarak bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir” şeklinde konuştu.

Bu müjde Çanakkale için çok önemli

Semizoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bu yeni mania planı ile Karacaören civarında 8 milyon m2 olan konut yapım alanı 49 milyon m2'ye çıkmıştır. Bu artışı yerel yönetimin de çağdaş şehircilik anlayışı çerçevesinde pozitif yaklaşım ile değerlendireceğini düşünüyoruz. Mevcut Organize Sanayi Bölgemizin de aynı şekilde yatırımcılarına bu durumu müjdeleyeceğine inanıyoruz. Gençliğin eğitimine yapılacak olan bu yatırım şimdiden iş dünyası için de böyle hayırlı bir sonuca vesile olmuştur. Çanakkale için değeri çok büyük olan bu müjdeyi bizlere veren Sayın Bülend Engin'e öncelikle eğitime verdiği katkılardan, sanayicinin önünü açmak için gerçekleştirdiği ve desteklediği tüm projelerden ve Çanakkale Tİcaret ve Sanayi Odasındaki hizmetlerinden, İlimize koşulsuz maddi manevi katkılarından dolayı bu vesile ile bir kez daha şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisi Memleketimize hizmet aşkını,  Çanakkale ve Ülke sevdasını bir kez daha kanıtlamıştır.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
çtsoSemizoğluSelçuk
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol