AK Parti’de delege seçimi heyecanı

AK Parti Çanakkale’de delege seçim tarihlerini belirledi. 29 Kasım’da başlayacak olan seçimler, 15 Aralık’ta sona erecek.

AK Parti’de delege seçimi heyecanı

AK Parti Çanakkale’de delege seçim tarihlerini belirledi. 29 Kasım’da başlayacak olan seçimler, 15 Aralık’ta sona erecek.

27 Kasım 2019 Çarşamba 16:50
AK Parti’de delege seçimi heyecanı

Kongre süreci başlayan AK Parti’de delege seçim tarihleri de belirlendi. Seçimler ile ilgili bir açıklama yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek delege seçim süreciyle ile ilgili tarih verdi. Ölçek; “29 Kasım Cuma günü İlçe binamızda Kemalpaşa Mahallemiz ile delege seçimlerini başlatıyoruz. Seçimlerimizi 17 günde yapacağız. İlk olarak Kemalpaşa ardından 30 Kasım İsmetpaşa ve 1 Aralık Barbaros Mahallelerimiz ile süreç devam edecek. Hafta içi 52 köyümüzde belirlediğimiz takvim doğrultusunda seçimlerimizi gerçekleştireceğiz. Son olarak 13-15 Aralık tarihlerinde Kepez Beldemizin delege seçimlerini tamamlayarak süreci sonlandıracağız” dedi.

İlçe kongreleri başlayacak

Delege seçimlerinin ardından ilçe kongrelerini başlayacağını ifade eden Ölçek, “Delege seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla başlayan süreçte sıra delege seçimlerine geldi. Yapacağımız delege seçimleriyle birlikte 7.Büyük Kongre sürecinde bir aşamayı daha geçmiş olacağız ve ardından belde ve ilçe kongrelerimize doğru süreci devam ettireceğiz” diye konuştu.

"Şaibeye fırsat vermemeye özen gösterdik"

Ölçek açıklamasının devamında şu sözlere yer verdi; “ AK Parti’ye yakışır şekilde; ülkemiz ve milletimize karşı sorumluluklarımızın bilinciyle bu süreci en güzel şekilde tamamlayacağımızdan eminim. Delegelerimizi belirlerken merkez ilçemizin demografik, bölgesel ve coğrafi yapısına dikkat etmeye çalıştık. Şahsım ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile akrabalık, akraba grubu, yandaşlık, hemşehri ve hemşehri grubu ya da herhangi bir mensubiyeti ön plana çıkarmamaya, şaibeye, dedikoduya fırsat vermemeye özen gösterdik” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol