AK Parti’de Kongre süreci Küçükkuyu’da başladı (VİDEO)

AK Parti, Küçükkuyu Belde Teşkilatının 7. olağan seçimiyle kongre sürecine başladı.

AK Parti’de Kongre süreci Küçükkuyu’da başladı (VİDEO)

AK Parti, Küçükkuyu Belde Teşkilatının 7. olağan seçimiyle kongre sürecine başladı.

11 Ocak 2020 Cumartesi 21:23
AK Parti’de Kongre süreci Küçükkuyu’da başladı (VİDEO)

Divanın oluşturulmasıyla başlayan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre kutlama mesajı okundu. Kongreye AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu partililere seslenerek, kongrenin hayırlı olmasını diledi.

Zeytin Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Türkiye yaptığı anlaşmalarla Libya’nın resmi komşusu oldu. Bizim o bölgede iznimiz olmadan doğalgaz araması, petrol araması veya balıkçılık yapılamayacak. Uzun yıllar yapılan görüşmeler sonunda anlaşma hayata geçirilerek büyük bir adım attık. CHP ve HDP hariç herkes ayakta alkışladı. Deniz Baykal ‘çok sevindik’ diyor. Sevindim demiyor. Biz AK Parti ile CHP kavga ederiz ama milli meselelerde aynı yerden bakarız demek bu cümle. Destek olmamız lazımdı, o anlaşma ile guru duydum diyor. Ama sayın Baykal çok sular aktı o köprü altından. Sayın Baykal’ın bıraktığı CHP ile Kemal beyin yönettiği CHP arasında sadece isim benzerliği var. Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir operasyon ile oraya geldi. HDP ruhu aksettirildi CHP’ye. Milliyetçilik, ulusalcılık kalmadı partide. Devletçi olan Avrupa’ya Türkiye’yi şikayet eder mi? Baykal’ın partisinden hiçbir şey kalmadı. Gönül isterdiki muhalefet, AK Parti ile kavga edilsin ama tek bayrak tek devlet dediğimizde ulusal meselelerde birlikte olalım. Suriye teskeresinde HDP hariç bütün partiler evet dedi ama CHP Genel Başkanı içim kan ağlayarak evet diyorum dedi” diye konuştu.

“Bu ülke eski Türkiye değil İMF’nin yönettiği, ABD’nin racon kestiği bir ülke değil” diyen Turan; “Bu ülke kayıtsız şartsız milletin diyen bir ülke haline geldi. Bölgemizde ne kadar mesele varsa çözüm üretmeye uğraşan bir ekip haline geldik. Putin ve Erdoğan bir araya geldiler iki lider Libya’ya durun dediler. Eğer teskere geçmeseydi Erdoğan o masada olabilir miydi? Baykal o yüzden diyor kıymetli bu işler diye” şeklinde konuştu.

“Büyümenin adresi AK Parti”

Turan şu şekilde konuştu; “Daha son seçimlerde Ak Parti’den aday olmuş aday adayı olmuş arkadaşlar bugün başka partiye geçip en ağır ithamda bulunuyorlarsa şahsi meseleden başka bir şey değil. Cumhur ittifakı zayıflıyorsa Türkiye zayıflıyor. Cumhur ittifakı güçleniyorsa Türkiye güçleniyor. ABD ve dünya Türkiye ne yapacak derken sen makamın alındığında çocuk gibi ağlayacaksan hiç bunun kıymeti olmaz. Doğu Akdeniz güvenliğine, Suriye’nin geleceğine baktığımızda bu meselenin Ak parti meselesi olmadığını Türkiye’nin bir basamak daha çıkma veya çıkmama meselesi olduğu ortada. Türkiye’yi biz büyüttük biz daha çok büyüteceğiz inşallah. Türkiye artık kendi kuralını kendi koyuyor. Karşımızda ki en yakın olan CHP’nin haline baktığımızda siyasi magazin partisi. Saraya kim gitti kim geldi, rüşvet verildi mi verilmedi mi tartışmalarını ötesine geçemiyorlar. Bunların bu ülkeye katabileceği bir şey yok. İstanbul hava limanı uçak inmedi dediler rekor kırdık. Putin uçağı inmedi dediler bilinçli olarak eski hava limanına indi. Kayseri’de polis vatandaşı dövdü dedi görüntü çıktı dövmediği ortaya çıktı. İşimizi bıraksak CHP’nin yalanlarına cevap versek gün yetmez. Kadınların altın günü gibi bunların yalan gün yapması lazım. Bugün OAG rapor açıkladı 10 yıllık araştırma neticesinde havacılıkta dünyada en çok büyüyen ülke olduğumuzu. Büyümenin adresi AK Parti.”

“100 belediye AK Parti’ye geçecek”

Turan, önümüzdeki günlerde diğer partilerde olan 100’e yakın Belediye Başkanı’nın AK Parti rozeti takacağını ifade ederek, “Başlıyoruz her hafta 5 arkadaşımız her partiden bir belediye başkanımız tören ile AK Partiye katılacak. Yüze yakın farklı belediyelerden AK Parti’ye katılım olacak. Birileri kavga ederken AK Parti’nin nasıl büyüdüğünü beraber göreceğiz. AK Parti devlet partisi oldu diyorlar bir defa devletçi olmak bir şeref. Biz millet ile beraber yürüdük. Bizi devletçilikle suçlayacak en son parti CHP olmalı. Dünyada hiçbir partinin bankada hissesi yok ama CHP’nin var. Tek partili hayatta İş Bankası hisseleri CHP’nindi. Çok partili sisteme geçildi ama CHP hisseleri hazineye bırakmadı. CHP sağ duyulu bir şekilde meseleye bakıp bu tarihi hareketi ortay koyar tüm hisselerinizi hazineye bırakırsa ayakta alkışlarız” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 11.01.2020 21:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol