banner75

Can; “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım”

AK Parti eski İl Başkanı Erdener Can, yerel seçimler için AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da eleştiren Can; “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım” dedi.

Can; “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım”

AK Parti eski İl Başkanı Erdener Can, yerel seçimler için AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da eleştiren Can; “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım” dedi.

07 Kasım 2018 Çarşamba 17:44
AK Parti eski İl Başkanı Erdener Can, yerel seçimler için AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. Mevcut Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştiren Can; “Gelin bu şehri esaretten kurtaralım” dedi.

Yerel seçimler öncesi Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru dosyasını AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’a teslim eden Erdener Can’a partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti’den Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Can, ilk önce kendisini partililere tanıttı. AK Parti hükümetinin Çanakkale’ye çok önemli yatırımlar yaptığını belirten Can; “Ben Çanakkale’yi çok seviyorum. Niye aday oldum; çünkü Çanakkale için çok üzülüyorum. Ve inanıyorum ki benim gibi burada bulunan herkes geldiğimiz noktada Çanakkale için çok üzülüyor. Bırakın hizmet noktasını Çanakkale’de yaşamak adeta eziyet haline geldi. Aslında dünya markası bir şehirde yaşıyoruz. Dünya çağında tanınan bir şehirde yaşıyoruz. Gallipoli dediğimizde, Truva dediğimiz de tüm dünya tanıyor. Devletimiz sağ olsun; tarihi alanda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Projeler üretiliyor, restorasyonlar yapılıyor. Milyonlarca insanı tarihi alana getirmeye turistleri buraya getirmeye çalışıyorlar. Troya’yı ayağa kaldırdılar. 2018 yılı Troya yılı ilan edildi; muazzam bir müze yapıldı. Devletimiz bunları yaparken; Çanakkale merkez adeta dış dünyaya kapılarını kapattı” dedi.

Çanakkale Ruhunu haykırmaya devam edeceğim

“Çanakkale merkezde iki tane büyük destanımız ile ilgili bir emare yok” diyen Can; “Çanakkale merkeze turistler gelmesin diye neredeyse bir çaba var. Misafirlerimizi Aynalı Çarşıya götürüyoruz, insanlar şok geçiriyorlar. Çok uzmanı değilim ama Aynalı Çarşıda bir şeyler, tarihi bir kimlik eksik. Örneğin bir köşeye simülasyon yapılamaz mı 1915’in savaşını gösteren. İnanın farklılık yaratır. Belli saatlerde 1915 kıyafetli asker nöbet değişimi yapamaz mı? Dünyada buna benzer ritüeller var ama Çanakkale merkezde bunlarla ilgili hiçbir çalışma yok. Ülkelerin en büyük gelir kalemlerinden birisi turizmdir. Ama biz adeta tarihi alana, Truva’ya gelen milyonlarca insan Çanakkale merkeze uğramasın diye uğraşıyoruz. Vatan kalbinin attığı yer olan Çanakkale’de Çanakkale savaşlarına ait bir emare yok. Ben ömrümün sonuna kadar Çanakkale Ruhunu haykırmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

Gelin Çanakkale’yi Kültür ve Sanat Merkezi yapalım

Can sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Gelin Çanakkale’yi Kültür ve Sanat Merkezi yapalım. Türkiye’nin okur yazarlık oranı en yüksek illerden birisi Çanakkale ama tiyatro salonları, kültür merkezlerimiz yok. Gelin hep beraber bunları yapalım. Tiyatrolar sahnelensin, sanatçılar sanatlarını icra etsinler. Müzisyenler müziklerini hatta sokaklarda yapsınlar. Ressamlar sokakları boyasın, Çanakkale ruhunu yansıtsınlar. Hatta çocuklarımız gelişi güzel boyasınlar sokaklar. Biz çocuklarımıza soruyor muyuz nasıl bir şehirde yaşıyorsunuz diye. Biz yetişkinlerin bile temel ihtiyaçları karşılanmazken; bizler bile bıkkınlık içerisindeyken çocuklarımıza sıra gelmiyor. Parklar yapalım insanlar gezebilsin, bisiklet yolları yapalım insanlar bisikletlere binsinler. Ama gerçeğinden yapalım; çakmasından çizilmişinden değil.”

Bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım

Gelin Sarı Çayı Venedik yapalım. Bunu yapmak, Sarı Çayı temizlemek çok mu zor? Ama bunları yapabilmek için hayallerimizin olması, heyecanımızın olması lazım. Benim hayallerim heyecanım var. Gelin bu şehri esaretten kurtaralım. Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 07.11.2018 17:53
Anahtar Kelimeler:
Ak PartiErdener Can
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner72

banner71