MHP 51.yılını kutladı

MHP Çanakkale İl Başkanlığı 51.yılını tertip edilen kahvaltı organizasyonu ile kutladı. 

MHP 51.yılını kutladı

MHP Çanakkale İl Başkanlığı 51.yılını tertip edilen kahvaltı organizasyonu ile kutladı. 

10 Şubat 2020 Pazartesi 15:14
MHP 51.yılını kutladı

Düzenlenen kahvaltı organizasyonuna MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve yönetimi, Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan İmamoğlu ve yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı  Mehmet Özel ve yönetimi, Kepez Belde Başkanı Harun Dinçer ve yönetimi katıldı. 

MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaparak 51 yıllık şanlı maziye sahip partilerinin tarihsel sürecine değindi. Yıldırım konuşmasında: “Milliyetçi Hareket Partimizin kuruluş tarihi 09.02.1969 dur. Aslında bu süreç merhum başbuğumuz Sayın Alparslan Türkeş Bey ve arkadaşlarının Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisinin Yönetimine 1965 yılında katılmalarıyla başlamıştır. Bu sürece 1968 yılında Ülkü Ocakları kurularak güç katmıştır. 09.02.1969 tarihinde Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi Genel kurulunda parti ismi Milliyetçi Hareket Partisi olarak değişmiş ve fiili olarak partimiz kurulmuştur. 

1969 yılında girilen genel seçimlerde başbuğ Alparslan Türkeş Bey ilk kez milletvekili seçilmiştir. 1973 seçimlerinde 3 milletvekili, 1977 seçimlerinde ise 16 vekil ile 5 bakanlık ile koalisyon hükümeti kurulmuştur. Devam eden süreçte ise yüreğimiz yanmış ve maalesef ülkemiz için kötü günler olan darbe dönemi yaşanmıştır. Birçok şehidimiz olmuştur. Bu haseple ülkücü şehitlerimiz Ruhi Kılıçkıran dan Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Mekanları cennet olsun İnşallah. 

Partimiz günden güne güçlenmiş ve Türk Milliyetçiliğinin daimî temsilcisi olmuştur ve olacaktır. Her zaman ülkesinin ve milletinin yanında, vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkacaktır. Bizler bu minvalde her zaman ülkemizin milletimizin ve partimizin hizmetinde olacağız. Giderek büyüyecek ülkücü milliyetçi hareketin temsilcisi olacağız. Allah birliğimizi daim etsin, nice yıllarımız olsun İnşallah.” ifadelerini kullandı. 

 Devam eden kahvaltı organizasyonunun bundan sonra her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirileceği vurgulandı. 

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 10.02.2020 15:20
Anahtar Kelimeler:
Mhpçanakkale
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol