Yüksel; “Kadınlarımızın siyasette sesi olmaya devam edeceğiz”

AK Parti Çanakkale Meclis Üyesi kadınlar, partinin geleneksel hale getirdiği Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası toplantılarına katıldı.

Yüksel; “Kadınlarımızın siyasette sesi olmaya devam edeceğiz”

AK Parti Çanakkale Meclis Üyesi kadınlar, partinin geleneksel hale getirdiği Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası toplantılarına katıldı.

12 Aralık 2019 Perşembe 17:30
Yüksel; “Kadınlarımızın siyasette sesi olmaya devam edeceğiz”

Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası toplantıları ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Esra Yüksel; “Çanakkale AK Parti Meclis üyesi kadınlar 'Yerel Yönetimde Kadın Şurası' için Ankara'da Ak Parti’nin geleneksel hale getirdiği 'Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın şurası toplantılarına bu yıl 11 Aralık da biz de tüm Çanakkale Ak Parti meclis üyesi kadınlar olarak katıldık. AK Parti İl kadın kolları koordinasyonunda, Çanakkale Merkez ve ilçelerinde, meclis üyesi olarak görev yapan biz tüm kadınlar, iki gün boyunca bir aradaydık. Yurtdışından gelen Belediye Başkanı kadın konuklar, 81 ilimizden gelen AK Partili Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyesi, il genel meclis üyesi kadınlar ve İl Kadın Kolları Başkanı kadınlar ile deneyimlerin paylaşıldığı, motivasyonun arttığı çok verimli toplantılarda birlikte olduk” dedi.

“Ve gururla gördük ki 4.688.796 kadın üyemiz ile giderek büyümeye ve kadınlarımızın siyasette sesi olmaya devam edeceğiz” diyen Yüksel; “Ve gururla gördük ki 'Ak Parti iktidarında kadın başlığı altında alt başlık olarak sıralayacağımız. Genel siyasette, Bürokraside, Akademide, Kadın girişimciliğinde, Kadının güçlendirilmesi stratejilerinde devrim niteliğinde gelişmelere sağlanmıştır. Şura kapsamındaki oturumların bir bölümüne katılan, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan' Kadınların sorunları çözülmeden, dünyaya ve insanlığa dair hiçbir hedefe ulaşmak mümkün değildir' ifadesinde bulunmuştur. Toplum hayatında, siyasette ve yerel yönetimler de kadın temsilinin önemine atıfta bulunmuş ve bundan sonrasında da hedefin, bu temsiliyetin artırılması olduğunu ifade etmiş, destek sözü vermiştir. 31 Mart 2019 itibariyle Ak partili kadınlar, 1088 muhtar,1052 kadın meclis üyesi ve 7 kadın belediye başkanı olarak yerel yönetimlerde görev alıyoruz. Kadın temsiliyetinin, toplumun gelişmesinde pozitif etkisi olduğunu biliyor, savunuyor ve bu temsiliyeti artırmak için mücadele ediyoruz. Genel Merkez Kadın Kolları tarafından hazırlanan bu organizasyonda, büyük katkısı ve emeği olan AK Parti Kadın Kolları MKYK üyesi, Tanıtım ve Medya Başkanı Sn. Jülide İskenderoğlu vekilimizle de gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol