banner59

Çanakkale geçtiğimiz hafta yine tarihî anlara tanıklık etti. Çanakkale için dev yatırım olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ilk ayaklarının batırılma işlemi yoğun deniz güvenliği altında başarılı bir şekilde yapıldı. Kısa sürede ilk ayağın batırıldığı köprüde yapılacak mı yapılamayacak mı söylemleri de bu çerçevede sonlanmış oldu.

Bu arada diğer ayağında önümüzdeki hafta başı batırılacağı ifade edildi. Artık deniz üstünde çalışmaların hızlanacağı köprüde yıl sonuna kadar gözle görülür bir belirginlik gözlenmesi tahmin ediliyor.

Gelelim bizim merkezdeki akıllı belediye binamıza. 4 yıldır aynı boyda bir gram ilerlemeden duran belediye binamız. Ha pardon arka cepheye bakan siyah kaplamalar takıldı. Ne zaman biteceği belli olmayan içinde çalışma olmayan bir binamız. Her gün gördüğüm için bu binayla ilgili rahat yorum yapabiliyorum.

Bende şu kanı netlik kazandı yalnız. Köprü biter bizim bina yine bitmez. Neden mi aldığım duyuma göre inşaatı alan firmanın maddi sıkıntı içinde olduğu ve bu yüzden ilerleme kaydedemediği yönünde. Şunu da düşünmeden edemiyorum. Acaba o bölgede bir terslik mi var. Otopark yarım kaldı. Belediye binası yarım kaldı. Karşıda yıkılmayı bekleyen bir bina. Namı değer belediye kavşağının makuz kaderi diyelim ne diyelim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol