banner59

Geçtiğimiz hafta sonu baraj maçında Bozcaadaspor’a elenerek süper amatör kümeye düşen Dardanelspor kentte de büyük tepkilerin oluşmasına neden oldu. Başta Dardanelspor’a gönül vermiş yıllarca kar kış demeden, yağmur çamur dinlemeden, cezalara aldırmadan canını dişine takarak, kimisi okullarından kaçarak, kimileri işlerinden izin alarak sadece ve sadece arma ve renkler uğruna tribünlerdeki yerini alıp takımlarını doksan dakika destekleyen 17 Gençlik Taraftarlar Derneği olarak kentin sporuyla ilgilenenler yaşanan hazin sona büyük tepki gösterdi.

Son olarak Barbaros’da bulunan tesislerin önünde toplanan taraftarlar Çanakkale Ruhu ile övünen kulüplerine tam aksine üzerinde Ruhsuzlar yazan siyah çelengi bırakarak tepkilerini ulusal ve yerel anlamda dile getirdiler. Kulüp Onursal Başkanı Niyazi Önen ve Kulüp Başkanı Mehmet Önen’e de tepkilerini dile getiren taraftarların tek isteği kulübü eski günlerine getirmek ve şirket takımı edasından kurtarmaktı.

Kulübün markasına tepki olsun diye çeşitli eylemler içinde de bulunan taraftarların tepkisi bence onların yaşadıkları yanında hiçbirşeydi. Milyarlaca cezalar ödeyenler, sahalara giriş yasağı ile karşı karşıya kalanlar hepsi bu hazin sonu hak etmedikleri kanaatindeydi. İçinden Selçuk İnan gibi Mehmet Topal gibi yıldızları çıkarmış kulübün bu hale gelmesinin sorumluları elbet bir gün bir açıklama yapacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi önümüzdeki sezon kulübün nasıl bir yol izleyeceği herkes tarafından merak konusu olurken, kentlilerde tesislerin kulüpten alınarak tüm spor kulüplerine açık bir gençlik merkezi hüviyetine kavuşmasını istedikleri ise konuşulmaya başlandı. Önümüzdeki süreçte bunların hepsini bir film gibi izleyeceğiz diye düşünüyorum.        

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol