Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi açıldı

Biga Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi açıldı

Biga Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

17 Ağustos 2019 Cumartesi 19:00
Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi açıldı

Biga Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi açılışına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Belediye Başkanları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış töreninde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Değerli Balıklıçeşmeli’ler biliyorsunuz meclis kapandıktan hemen sonra ilçe ilçe, köy köy vekilimizle birlikte dolaşmaya başladık. Biga’mız başta olmak üzere Lapseki’mizde Çanakkale Merkez’de, Eceabat’ta, Gelibolu’da muhtarlarımızla, STK’larımızla birlikte toplantılar yaptık. Seçimler geride kaldı önümüzde polemik olmadan kavga olmadan 4 yıl sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığında bizlerin vekilliğinde sizlerin belediye başkanlığında, muhtarlığında 5 yıl bu süreci yatırım imkanına, hizmet imkanına dönüştürelim diye bir prensip ortaya koyduk. Bu toplantılarda hangi köyümüzün ne sorunu var hangi beldemizin ilçemizin ne sorunu var, hepsini masaya yatırıp ilçedeki ilgililerle, İl’deki müdürlerle tüm muhataplara paslaştırarak, paylaştırarak bir yol haritası çizdik. Şu an tabiri caizse önümüzdeki 4 yıl hangi köye ne yapacağımızı, 4 yıl hangi ilçeye ne yapacağımızı genel olarak biliyoruz. Bir işte takip varsa sonuç vardır. Takibi olmayan hiçbir işin başarılı olmasına imkân olmaz bu toplantıyı 4 yıl kadar daha yapmasak kıymeti yok. Çünkü yaptık görevlerimizi verdik prensipleri ortaya koyduk ve adım adımda takip edeceğiz” dedi.

“Ankara’nın değil Çanakkale’nin vekilleriyiz”

“Bir derdimiz var, bu millete olan borcumuzu ödemek istiyoruz” diyen Turan; “Zaten muhtarlarla çok görüşüyoruz sık sık bir araya geliyoruz. Sonuçta bu yaz dönemini iyi değerlendirip Ekim’de Ankara’ya hedefimiz, görevlerimiz güçlü gideceğiz inşallah. Hep ifade ediyorum bizler Ankara’nın değil Çanakkale’nin vekilleriyiz. Bu halk bizi her zaman baş tacı yaptı. Biga’mızda Balıklıçeşme’miz de partimizi birinci yaptı. 10 yıldan beri sahip çıktı. 3 belediyenin 3’ünde de bizlere emanet etti, bunlar kıymetli işler, bunlar bizim daha çok sorumluluğumuzu arttıran omzumuzdaki yükü daha çok arttıran işler. Halk bize sahip çıktı, bizde halkımıza olan vefa borcunu gece gündüz çalışıp ödeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Gece gündüz çalışacağız”

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bu ülkenin her karışı kıymetlidir ama Çanakkale başka kıymetli. Çanakkale’ye olan hizmet şehitlerimize hizmettir, gazilere hizmettir, şereflerin en kıymetlisidir. O yüzden bu uluslararası marka olan Çanakkale’mizin daha büyük bir marka olması içinde gece gündüz çalışacağız. Hepiniz biliyorsunuz bundan 5-6 ay kadar önce Forbes dergisi Çanakkale’mizi, Türkiye’de en yaşanılabilir kent ilan etti. Tüm yatırımlarla eğitim, sağlık vs. hepsine beraber bakıldığında bir puanlama sistemi var somut kriterlerle beraber, o kriterlere göre Türkiye’nin en keyifli, en yaşanır kenti Çanakkale ilan edildi.” Yapılan konuşmaların ardından Biga Balıklıçeşme Aile Sağlığı Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 19.08.2019 11:27
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol