Çanakkale yatırımları hız kesmiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Çanakkale yatırımları hız kesmiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

04 Kasım 2018 Pazar 12:56
Çanakkale yatırımları hız kesmiyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Partili ilçe ve belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden toplantıda partililere seslenen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti hükümetinin Çanakkale'ye yaptığı yatırımlara değindi. Bakan Kurum; “İl Bank Genel Müdürlüğümüzde 294 milyon TL tutarında 94 adet işi tamamladık. Şu an devam eden 11 adet işimiz var. ve değeri de 138 milyon lira. Tüm bugün devam eden bitmiş işleri topladığımızda sadece İl Bank'la 450 milyon liralık yatırımı Çanakkale'mize yapmış durumdayız. Toplu Konut İdaresi Başkanlığımızla 2003 yılından itibaren yaklaşık 3 bin 400 konut inşa ettik. 6 tane büfe, 3 cami, 3 hastane, ilkokul, kreş, lise, pansiyon, sağlık ocağı ve ticaret merkezleri inşa ettik. Bunların yatırım değeri ise 477 milyon lira. Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzle hem tarım arazileri hem de 2B arazilerini vatandaşımızın kullanımına açtık. İnşallah ileri süreçte yine tarımla, çiftçiliği, istihdamı artırmak için bu bölgede bulunan Hazine'ye ait atıl ne kadar arazi varsa yine vatandaşımızın hizmetine sunmak için çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

Yatırımları vatandaşımızın hizmetine sunacağız

“Tekstil Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ile daha önce burada hiçbir atık su arıtma tesis yok iken şu anda 15 tane atık su arıtma tesisi inşa edildi” diyen Bakan Kurum; “Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü bünyesinde 19 milyon 500 bin liralık yine Belediyelerimize yardımlar yapıldı. Yapı İşleri Genel Müdürlüğü'nce, ÇED Genel Müdürlüğü ve Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü'nde toplamda 2 milyar 800 milyon lira değerinde yatırım yapıldı. İnşallah bu hizmetlerin daha da fazlasını biz de çalışacağız, sizlerin, vatandaşımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmanın ardından AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Bakan Murat Kurum’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
Ak Parti
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol