banner79

Ceylan köy köy dolaşıyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Eceabat ve Gelibolu’da yaptığı köy ziyaretlerinde köylülerin sorunlarını dinledi.

Ceylan köy köy dolaşıyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Eceabat ve Gelibolu’da yaptığı köy ziyaretlerinde köylülerin sorunlarını dinledi.

23 Ağustos 2019 Cuma 15:21
Ceylan köy köy dolaşıyor

İktidarın tarım politikasını ağır bir dille eleştiren Özgür Ceylan, “Çiftçinin derdiyle dertlenmeyen, üretim süreçlerinden bihaber olan Saray, üretmeden tüketme alışkanlığını yaygınlaştırmak ve yerli üreticimizi üretim süreçlerinden uzaklaştırmak için yöntem bulmakta zorlanmıyor” dedi. Tarım ürünlerinde ithalat vergisini sıfırlayarak tarıma en büyük darbenin vurulduğunu kaydeden Özgür Ceylan; “Piyasada yeterli ürün bulunduğu ve Temmuz ayı itibariyle ülkemizde ayçiçeği hasadının başladığı gerçeği de göz önüne alındığında, Cumhurbaşkanının sıfır gümrükle 100 bin ton ayçiçeği tohumu ithal izni vermesi üreticinin elindeki ürününde tüccar tarafından maliyetin altında bir fiyatla kapatılması sonucunu doğuracaktır” dedi. Özgür Ceylan, çiftçinin yüksek girdi fiyatlarına rağmen üretim yapmak için çaba gösterirken, hasat öncesinde sıfır gümrükle ithalat yapmak ayçiçeği çiftçisine “üretme” demekten başka bir anlam ifade etmediğini belirterek, “Soğan, patates ve hububatın ardından mayıs ayında da ‘tohum’ adı altında 100 bin ton ayçiçeğinin sıfır gümrükle ithal edilmesine izin verildi. Bu ülkenin 3 bin ton tohumluk ihtiyacı varken, 100 bin tona izin vermenin, tarımsal katliamdır, üreticiyi bitirmektir, köylüye “Üretme!” demekten başka bir şey değildir” dedi. İktidarı eleştiren Özgür Ceylan, “iktidar çiftçinin hangi koşullarda üretim yaptığını bilmesine rağmen alınterini tarlaya akıtan çiftçilerimiz lehine tutum almak yerine, bir avuç yandaşı zengin etmek için politika belirleyenler diledikleri gibi gümrük tarife değişiklikleri yaparak üreticilerimizi perişan etmeye devam ediyorlar” diye konuştu.

“Onlar Şirketin Avukatlığını yapıyor, Biz “Vatan” diyoruz”

Özgür Ceylan, İlçe Başkanları ve İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Eceabat’ın Yalova ve Büyük Anafarta köyleri ile Gelibolu’nun Bakırköy ve Sütlüce köylerini ziyaret ederek, “Çanakkale’yi savunması gerekenler altın firmasının avukatlığını yaparken, bizler “Vatan” diyerek böylesi bir katliamın önüne geçmek adına mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” diye konuştu. CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Kirazlı’da devam eden Su ve Vicdan nöbeti birinci ayını tamamlarken, Çanakkale’yi köy köy gezerek yaşanan gelişmeler hakkında köylülere bilgi verdi. Özgür Ceylan, bu hafta ilk köy ziyaretini Eceabat’ın Yalova ve Büyük Anafarta Köyü’ne gerçekleştirdi. Eceabat İlçe Başkanı Gürol Aldıkaçtı ve İl Genel Meclisi Üyelerinin de katıldığı ziyaretlerde Özgür Ceylan, Kaz Dağları’nda altın arama çalışmaları kapsamında yaşanan ağaç katliamı hakkında da bilgi verdi. Gelibolu Yarımadasında meydana gelen orman yangınına da değinen Özgür Ceylan, yangının kundaklama ihtimalinin göz ardı edilmemesi gerektiğini ifade etti. Ceylan, “Alan Başkanlığı inisiyatif almalı ve personelini yangın söndürme konusunda eğitmelidir. Yangın söndürme uçaklarının yetersizliği de yangın sırasında açığa çıkmıştır” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ziyaretlerinin ikinci gününde ise Gelibolu’nun Bakırköy ve Sütlüce köylerinde köylüler ile bir araya geldi. Gelibolu İlçe Başkanı İsmail Parlak ile İl Genel Meclisi Üyesi Ali Rıza Sayın’ın da Özgür Ceylan’a eşlik ettiği ziyaretlerde, orman yangınları ve Kaz Dağları’nda yaşanan orman katliamı gündeme geldi. İktidarı eleştiren Özgür Ceylan, “Çanakkale’yi savunması gerekenler altın firmasının avukatlığını yaparken, bizler böylesi bir katliamın önüne geçmek adına mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol