banner59

Kaşdemir, çalışmaları Koordinasyon Kurulu’na anlattı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığının 2017 yılı I. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.

Kaşdemir, çalışmaları Koordinasyon Kurulu’na anlattı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihî Alan Başkanlığının 2017 yılı I. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda gerçekleştirildi.

19 Ekim 2017 Perşembe 14:29
Kaşdemir, çalışmaları Koordinasyon Kurulu’na anlattı

Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Aysel Kandemir, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşar Vekili Mehmet Göktan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Aavşar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Özekinci, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir katıldı. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un Başkanlık yaptı. Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, 'Çanakkale Ruhu'nun gelecek kuşaklara aktarılması ve Tarihi Alan’ın ihyası için yapılan ve planlanan çalışmaları Koordinasyon Kurulu’na aktardı. Tarihi Alan’da, çocukların ve gençlerin ağırlanması için Milli Eğitim Bakanlığının, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Alan Başkanlığı ile işbirliğinin artarak devam ettirilmesi gerektiğine yer verildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığının Tarihî Alan’da yürütmüş olduğu orman alanlarının bakımı ve yangınla mücadele konularında, Başkanlıkla işbirliğinin devam ettirileceği belirtildi. Tarihi Alan’da ziyaretçi sayısının belirli dönemlerde aşırı yoğun olması nedeniyle uygulanması planlanan 'Ziyaretçi Randevu Sistemi' nin pilot uygulamasının öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı ve Belediyelerin düzenlediği gezi programlarında uygulanması değerlendirildi. Kurul üyeleri her konuda işbirliğine hazır olduklarını, milli birlik ve beraberliğimizin sembolü olan Çanakkale Tarihi Alanı’nın ihtiyaç duyduğu her hususunun ivedilikle karşılanması gerektiği noktasında görüş birliği içerisinde olduklarını vurgulayarak, bu konularda yapılacak tüm çalışmaların Başkanlıkla koordineli bir şekilde yürütüleceğini belirttiler. Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından Alan Başkanlığı modelinin başarıya ulaşması halinde Kapadokya gibi noktalarda da uygulanacağı belirtildi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol