Komite Başkanları toplantıda buluştu

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek aylık sektör değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

Komite Başkanları toplantıda buluştu

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komite Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleriyle bir araya gelerek aylık sektör değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi.

11 Ekim 2019 Cuma 12:54
Komite Başkanları toplantıda buluştu

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy, Yönetim Kurulu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Semih Toprak, Volkan Temiz, Genel Sekreter Sema Sandal, 3 no’lu Meslek Komite Başkanı Ercan Uysal, 5 no’lu Meslek Komite Başkanı Emre Altındal, 7 no’lu Meslek Komite Başkanı Ersin Vural, 8 no’lu Meslek Komite Başkanı Kaan Şavlı, 10 no’lu Meslek Komite Başkanı Kadir Alaylı, 11 no’lu Meslek Komite Başkanı Ercan Döner, 15 no’lu Meslek Komite Başkanı İlhami Gezici, 16 no’lu Meslek Komite Başkanı Armağan Aydeğer, 20 no’lu Meslek Komite Başkanı Faruk Kartal, 21 no’lu Meslek Komite Başkanı Hüseyin Şen, ÇTSO Dış Ticaret birimi personeli Bülent Bogadır ve Mehtap Göynüer hazır bulundu.

“Daha çok yurt dışı iş geliştirme faaliyetleri gerçekleştireceğiz”

Komite Başkanları toplantısında, Oda tarafından gerçekleştirilen ve takibi yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Odamız bünyesinde 21 farklı Meslek Komitesi bulunuyor. Bazı Komitelerimizde birbiriyle çok alakasız sektörler bir arada bulunuyor. Üyelerimizi mümkün olduğunca iştigal konularına göre sınıflandırarak aynı Komitede yer almaları için bir çalışma başlatacağız. Odamız bünyesinde faaliyet gösteren tüm sektör temsilcilerini uluslararası pazarlara taşımayı ve sektörleriyle ilgili yeni vizyonlarla buluşmalarını hedefliyoruz. Bu kapsamda ihracat yapan veya yapmayı hedefleyen üyelerimizi Odamız bünyesinde kurulan Dış Ticaret İstihbarat birimimize davet ediyor, Meslek Komite temsilcileri vasıtasıyla bizlere yurt dışında hedefledikleri pazarlara girmek için fuar, sektör temsilcileri ile görüşme, ikili iş görüşmesi ve fabrika/tesis ziyareti gibi taleplerini iletmelerini bekliyoruz. Önce üretmeyi öğrenmeliyiz.” dedi.

“İş dünyasının önündeki en büyük engel bürokrasi”

Başkan Semizoğlu konuşmasının devamında; “Odamız tarafından bölgemizde hizmet sektörünün geliştirilmesine yönelik olarak Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Hizmet Sektörü Rekabet Gücünün Arttırılması (HİSER) programını hayata geçirmeyi planlıyoruz. ÇTSO olarak ısrarla takip ettiğimiz ve hayata geçirmek istediğimiz, Kruvaziyer ve Yat Limanı projelerinin altyapısının oluşturulması için bu proje çok önemli. Her platformda çekinmeden ifade ediyorum, maalesef “Bürokrasi” iş dünyasının önündeki en büyük engel” diye konuştu. Toplantıda katılan Komite Başkanları, Gökçeada’ya ulaşım, Gökçeada havaalanı çevresindeki mülkiyet sorunu, Batık Dalışları konusunda Çanakkale’ye basınç odası kurulması gibi altyapı çalışmalarına başlanması konularını gündeme getirilerek çözüm önerileri görüşüldü.

   

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol