banner59

TÜB 11. Alt Kurul Toplantısı Edirne’de yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) de üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 11. Alt Kurul Toplantısı Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Edirne’de yapıldı.

TÜB 11. Alt Kurul Toplantısı Edirne’de yapıldı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) de üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin (TÜB) 11. Alt Kurul Toplantısı Trakya Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Edirne’de yapıldı.

01 Aralık 2017 Cuma 14:34
TÜB 11. Alt Kurul Toplantısı Edirne’de yapıldı

Toplantıya; birliğin dönem başkanlığını yürüten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kırklareli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülnur Eti İçli, Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İhsan Soysal’ın yanı sıra alt çalışma gruplarına mensup akademik ve idari personel katıldı. Toplantıda yaptığı konuşmada TÜB’ün, kuruluşundan bu yana devam eden faaliyet ve çalışmalarıyla önemli mesafeler kat ettiğini söyleyen Prof. Dr. Süha Özden, bu faaliyetlerin sadece birliğe mensup üniversitelerde değil çeşitli mecralarda da kendisinden söz ettirdiğini vurguladı. Kendi coğrafyasında güç birliği yapmak amacıyla kurulan birliğin, 10. alt kurul toplantısında aldığı tüm kararların ve Selanik’teki Kitap Fuarı, Namık Kemal Üniversitesi’ndeki Proje Pazarı, Trakya Üniversitesi’ndeki Sağlık Bilimleri Kongresi’nin yanı sıra birçok sportif ve kültürel faaliyetin başarıyla sonuçlandığını dile getiren Prof. Dr. Özden, başarıyla neticelenen her faaliyetin, bir sonraki dönem, birlikte çalışma kültürüyle hayata geçirilmesi planlanan yeni projeler için kendilerinde heyecan yarattığını ifade etti. Prof. Dr. Süha Özden, yeni dönemde yapılacak projeler, etkinlikler ve çeşitli çalışmalarla ilgili bilgiler aktararak konuşmasını sonlandırdı. TÜB Genel Sekreteri Doç. Dr. Aşkın Koyuncu ise 11. alt kurul toplantısının gündemine ilişkin açıklamalar yaptığı konuşmasında, alt kurul gruplarının çalışmalarını yürüteceği maddelerle ilgili bilgiler verdi. Trakya Bölgesindeki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri yakından takip ederek bölgedeki gelişmişliği ve birlik üyesi üniversiteler arasındaki etkileşimi arttırmak için çalışmalar yapan TÜB’ün 11. Alt Kurul Toplantısında şu alt çalışma grupları yer aldı: TÜB Kataloğu Alt Çalışma Grubu, Dış İlişkiler Alt Çalışma Grubu, Web Sayfası Alt Çalışma Grubu, TÖMER ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Alt Çalışma Grubu, Sosyoekonomik Kalkınma ve Balkanlar Alt Çalışma Grubu, Balkan Oyunları Alt Çalışma Grubu, Balkan Tarihi ve Kültürü Alt Çalışma Grubu, Lisansüstü Öğrenci Kongresi Alt Çalışma Grubu, Kütüphane ve Dokümantasyon Alt Çalışma Grubu, Sosyal, Kültürel ve Spor Alt Çalışma Grubu. Konuşmaların ardından alt çalışma gruplarının gündem maddelerini değerlendirmeleri sonucu oluşturulan raporlar ve etkinlik takvimi, bir sonraki üst kurul toplantısı için imzaya hazırlandı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol