Halk müziğinde çok sevilen bir türkü var. “Yine Gam yükünün Kervanı geldi, çekemem bu derdi bölek seninle” Bende yazımın beyliğini böyle kullanmak istedim. Zam kervanları, gittikçe can yakmaya başladı. Gerek zaruri ihtiyaç maddelerine gerekse diğer ürünlere çok yüksek oranda zam gelince tüketici zorluklar ve yokluklar içinde bocalamaya başladı. Ekonomik durumları üst düzeyde olanları, bu zamlar çokta etkilemese de gelirleri düşük olan vatandaşlarımızı zor durumda bıraktı.

      Geçmiş yıllarda da elbette ki zamlar yapılıyordu. Ancak denetim mekanizmaları yani bürokrasi, kısmi tedbirlerde alıyordu. Zam konusu gündeme geldiğinde küçük esnaf ve tüm satış olanları denetim ve kontrollerle yakın markaya alamıyordu. Firmalar, ellerindeki ürünleri zam tarihine kadar eski fiyatla satış yapılıyordu. Stokçuluk o zamanlarda vardı. Ancak bugün ki gibi büyük fırsat avcıları, stokçular fazla yoktu. Hükumet yani, siyasi otorite mecburen yaptığı bu zamlarında takipçisi olmak zorundadır. Bürokrasinin hantal yapısına neşter vurmak zarureti içinde olmalıdır.

        Denetim çarkının bir an önce çalıştırılması, kısmen de olsa kısa yoldan zengin olanların, haksız kazançla önüne set çekilmelidir. Halkın beklentisi bu yöndedir. Ak Partinin gücünü, muhalefet partilerinin plan ve programları yıpratmaz. Ancak Ak Partide 2002 kimliğine tekrar bir an önce kavuşmalıdır.

       Böyle zik zaklı giderse, on ay kadar önce dile getirdiğim erken seçim güncelliğinin koruyacaktır. Şimdi Tv’lerde ve basında bunlar yazılıp çiziliyor. Fakat, benim aylar önce siyasi bilgimin verilerine dayanarak dile getirdiğim erken seçim tartışmaları gündemi sürekli meşgul edecektir. Güçlü bir lider olan Sayın Erdoğan çevresini tekrar kontrol altına alıp tedbirlerini de ona göre alacaktır. Sanıyorum geç kalmaz. Halkımız sert söylemlerden hoşlanmıyor. Gönül kapılarını açacak lodosa ihtiyaç vardır.

       Bazı Tv kanallarına çıkıp Ak Partiyi savunur gibi yorum yapanlar halka çok itici geliyorlar. Amaç ve gayeleri belli. Acaba kıyıdan köşeden girip vekil olabilir miyiz örnekleri bütün siyasi partiler içinde var. Ak Partide biraz fazlaca bunlara inanmayın sayın Cumhurbaşkanım. Fayda yerine zarar veriyorlar. Siz daha iyi bilirsiniz ama ben kendi düşüncelerimi yazmak istedim. Ekonomide denge sağlanırsa, yine güçlü bir Ak Partiyi göreceğiz. Her şeyin düzeleceği umuduyla. Saygılar...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol