banner59

Selamlar.

Geçen haftaki yazımda belirttiğim üzere siyaset hızlanmaya başladı. AK Parti Çanakkale eski İl Başkanı Avukat Erdener Can, dün Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. İzlediğim kadarıyla açıklamaya yoğun bir katılım oldu.

Can'ın konuşması gayet rahat ve sakindi. “Ben Çanakkale’yi çok seviyorum. Niye aday oldum; çünkü Çanakkale için çok üzülüyorum. Ve inanıyorum ki benim gibi burada bulunan herkes geldiğimiz noktada Çanakkale için çok üzülüyor. Bırakın hizmet noktasını Çanakkale’de yaşamak adeta eziyet haline geldi. Aslında dünya markası bir şehirde yaşıyoruz. Dünya çağında tanınan bir şehirde yaşıyoruz. Gallipoli dediğimizde, Truva dediğimiz de tüm dünya tanıyor. Devletimiz sağ olsun; tarihi alanda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Projeler üretiliyor, restorasyonlar yapılıyor. Milyonlarca insanı tarihi alana getirmeye turistleri buraya getirmeye çalışıyorlar. Troya’yı ayağa kaldırdılar. 2018 yılı Troya yılı ilan edildi; muazzam bir müze yapıldı. Devletimiz bunları yaparken; Çanakkale merkez adeta dış dünyaya kapılarını kapattı” dedi.

Tespitleri bence doğru. Şu güzelim Çanakkale'de yapılacak o kadar iş o kadar proje var ki. Belediye bu konuda oldukça geriden geliyor. Çanakkale Merkez'de belediye tarafından yapılan bir belediye binasını görüyoruz. Oda zaten durmuş durumda.

CHP'de sular durulmuyor. CHP Çanakkale İl Başkanlığı tarafından adaylar yazılı şekilde ilan edildi. Bu listelerde Ülgür Gökhan ismini göremedik. Ancak Başkan Gökhan'da dün yoğun bir kalabalık ile adaylık başvurusunu yaptı. Adaylık diyorum çünkü aday adaylığı başvurusuna benzemiyordu. Parti sokağı baştan aşağı doldu. Ancak buradaki izlenimlerim ve sokakta konuşulanlara göre belediye personeli komple gelmiş. Tabii ki Başkanlarını personelin çok sevdiğinden eminim. Umarım zorlama yoktur. Tekrar görüşmek üzere…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol