ADD’den Akın’a sert tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’a sert tepki gösterdi.

ADD’den Akın’a sert tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’a sert tepki gösterdi.

28 Şubat 2018 Çarşamba 12:59
ADD’den Akın’a sert tepki

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Abdullah Akın’ın iğrenç iftiralarını kabul etmediklerini belirten ADD Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Necmi Akyalçın; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinden bir kişi, yine aynı Üniversitenin televizyonuna çıkmış konuşuyor: “1924 yılında camiler kapatılıyor, Çanakkale’de ve Bursa’da genelev olarak kullanılan camiler var” diyor. ADD Çanakkale Şubesi olarak üç gün bekledik belki; Üniveristemizin rektörü, Çanakkale Valisi veya Çanakkale Müftülüğü çıkar; bu kişinin doğru söylemediğini, böyle bir açıklamanın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde akademisyen unvanlı birisi tarafından söylenmiş olmasının büyük bir talihsizlik olduğunu ve bu akademisyenle ilgili gereğinin yapılacağını açıklarlar. Ancak bugüne değin böylesi bir açıklamayı ne bu akademisyen ne Çanakkale Valiliği, ne Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü ne de Çanakkale Müftülüğü yaptı. Yazıklar olsun, böylesi bir saçmalığa, utanmazlığa karşı herkes susuyor. Susmak kabullenmektir. Biz bu iğrençliği ve iftirayı kabul etmiyoruz” dedi.

“Bilimle yalan yan yana olamaz”

“Öğrendiğimiz kadarıyla bu, Abdullah Akın denen kişinin “Cumhuriyet Dönemi Din Eğitimi 1920-1950” adlı bir de kitabı varmış ve kitap da Ensar Vakfının yayınevi olan Ensar Neşriyat’tan çıkmış. Yıllardır, Ensar Vakfında 10 yaşlarındaki erkek çocuklarına tecavüz edildiği haberleriyle irkilmekte, midemiz bulanmaktadır” diyen Akyalçın; “Ancak bu akademisyen görünümlü kişinin; böylesi iğrençlikler karşısında, ahlaksızca tecavüz edilen çocuklarla ilgili, bu işi lanetleyen tek bir sözüne rastlayanımız olmadı. Şimdi çıkmış utanmadan sıkılmadan camilerimizin kerhane olarak kullanıldığı gibi yalan yanlış sözler ediyor. Çanakkale’mizi ve güzel ülkemizi aydınlatma görevi olan Üniversitemiz, böyle mi aydınlatacak insanlarımızı. Bilimle yalan yan yana olamaz. Hele iftira bilimle hiç bağdaşmaz. Bu akademisyeni yalanından, iftirasından dolayı lanetliyoruz. Derhal görevini bırakmasını ve halkımızdan özür dilemesini istiyoruz. Yok, bizler yanılıyorsak; gerçekten bu kişinin dediği gibi 1924 yılında Çanakkale’de ve Bursa’da kerhane yapılan camilerimiz varsa, başta bu akademisyeni ve bu açıklamalara sessiz kalan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörünü, Çanakkale Valiliğini, Çanakkale Müftülüğünü, Bursa Valiliğiyle Bursa Belediye Başkanlığını 1924 yılında kerhane olarak kullanılan bu camileri belgeleriyle birlikte halkımıza göstermesini bekliyoruz. Yoksa herkes bu zilletin altında kalacaktır. Şehitler diyarı Çanakkale’mizi de Osmanlı Devletine baş şehirlik yapmış Bursa’yı da kimsenin böylesi rezil iddiaların gölgesinde bırakmaya hakkı yoktur. Atatürkçü Düşünce Derneği Çanakkale Şubesi olarak bu konuda açıklama bekliyoruz. Eğer açıklama yapılmayacaksa; bu akademisyenle birlikte tüm yetkililerin bu rezilliğin sorumluluğu altında kalacağını üzülerek belirtiyoruz. Eğer bu rezilliğe karşı sessizlik devam ederse gerekli yasal tepkilerimizi göstereceğimizi bildiririz” şeklinde konuştu.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
AddDoç
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol