İl Genel Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale’de İl Genel Meclisi’nin gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısında Barış Pınarı Harekatı’na destek verildi.

İl Genel Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Çanakkale’de İl Genel Meclisi’nin gerçekleştirdiği olağanüstü meclis toplantısında Barış Pınarı Harekatı’na destek verildi.

25 Ekim 2019 Cuma 15:35
İl Genel Meclisi’nden Barış Pınarı Harekatı’na destek

İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP Grup Bşk. V. Ömer Ar, AK Parti Grup Bşk. V. Bülent Korkmaz ve MHP Grup Başkan V. Enver Koç imzasıyla yayınlanan açıklamada; “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır...

DAEŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır...

Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası Hukuk ve antlaşmalardan doğan hakkımız gereği Barış Pınarı Harekatı düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek, Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyarak yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız

Bütün dünya ülkeleri bilmelidir ki Devletimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesiyle hareket etmektedir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Çanakkale İl Genel Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Çanakkale İl Genel Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır. Bu Operasyonda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize ve vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, gazilerimize Allahtan şifa diliyoruz. Saygılarımızla.” denildi. Toplantının ardından İl Genel Meclis Başkanı Sadık Göğüsgeren, CHP Grup Bşk. V. Ömer Ar, AK Parti Grup Bşk. V. Bülent Korkmaz, MHP Grup Başkan V. Enver Koç ve Meclis üyeleri, asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatı'ndaki Mehmetçiğe selam gönderdi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol