Üreticilere önemli destek

Çanakkale’de Genç Çiftçi Projesi kapsamında destekleme almaya hak kazanan üreticilere, büyükbaş hayvanları, yapılan törenlerle teslim edildi.

Üreticilere önemli destek

Çanakkale’de Genç Çiftçi Projesi kapsamında destekleme almaya hak kazanan üreticilere, büyükbaş hayvanları, yapılan törenlerle teslim edildi.

31 Aralık 2018 Pazartesi 12:41
Üreticilere önemli destek

Biga, Lapseki ve Yenice ilçelerinde düzenlenen törenlere Biga Kaymakamı Mustafa Can, Yenice Kaymakamı Ahmet Başer, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Şube Müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri, Üretici Birlikleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifi temsilcileri, Teknik personel ve çok sayıda üretici katıldı. Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ törende yaptığı konuşmasında; “2016 yılından buyana devam eden Genç Çiftçi Projesi kapsamında bugün, 2018 yılında büyükbaş hayvan almaya hak kazanan üreticilerimize hayvanlarının dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz. Çanakkale ili olarak son 3 yılda 420 işletmemize büyükbaş ve 170 işletmemize küçükbaş hayvan dağıtımını gerçekleştirdik. Bitkisel üretim, arıcılık ve kanatlı gibi alanlarda da 146 işletmemize destek verildi. Toplamda 3 yılda 736 işletmemize 22 milyon 80 bin ₺ hibe desteği verdik. 2018 yılında ilçeler genelinde 134 yetiştiricimize 670 büyükbaş dağıtımını yapılarak 4.020.000 ₺'lik hibe desteği sağlandı. Bakanlığımızın vermiş olduğu bu hayvanlara iyi bakacağınıza inanıyorum, sizlere güveniyorum. Bugün burada dağıtacağımız büyükbaş hayvanların tüm üreticilerimize ve Çanakkale'mize hayırlı olmasını ümit ediyorum” dedi. Törenlerde Biga Kaymakamı Mustafa Can ve Yenice Kaymakamı Ahmet Başer bir konuşma yaparak Genç Çiftçi projelerin önemini ve bu projeyi en iyi uygulayan illerden birinin de Çanakkaleli üreticilerin olduğunu vurguladılar. Törenlerde il genelinde destekleme almaya hak kazanan 134 üreticiye her işletmeye beş baş olmak üzere toplam 670 büyükbaş hayvanın dağıtımı yapıldı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
BigaLapsekiYenice
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol