Geçtiğimiz hafta sporda güzel haberler almaya başladık.

Çanakkale Belediyespor’un yeniden Sultanlar liginde mücadele edecek olması sporseverleri sevindirdi. Belediyespor’un ligten çekileceğini açıklayan Seramiksanspor kulübü ile anlaşarak haklarını devralması kent voleybolu için önemli bir gelişme olarak kabul edilebilinir.

Tabi bu gelişme sonrasında yeni sezonda Çanakkale Belediyespor’un aynı hataları yapmaması ve ligte kalıcı olması en büyük dileğimiz.

Bölgesel ligteki takımlarımıza baktığımızda ise Adaspor’un yeni çıktığı ligte kalıcı değil, şampiyonluk istediğini oluşturduğu takımdan ve yaptığı transferlerle görüyoruz.

Bir diğer temsilcimiz Bigaspor ise kongresini yaptı ve transfer çalışmalarına başladı. Biten sezonda başarılı bir grafik çizen Bigaspor’un yine güçlü bir kadro kuracağından şüphemiz yok.

Bu sezon tarihinde ilk defa Bölgesel Amatör ligte mücadele edecek olan Çanakkale Dardanelspor’da ise belirsizlik devam ediyor. Kulüp resmen içine kapanmış durumda, nasıl bir yol izleneceği kentte merakla bekleniyor.

Çanakkale Amatör liglerinden bu sene umutluyum. Süper amatör ligte bir çok takımın yatırım yapacağını düşünüyorum. Yerel lig takımlarında transfer döneminin hareketli geçeceğini düşünüyorum.

Aslında herşey güzel gidiyor. Geçtiğimiz günlerde Kent Konseyinin yaptığı ödül töreninde hoşuma gidenler arasında fakat ödül töreninin ardında bazı antrenörlerin sosyal sayfalarında senin katıldığın turnuvalar hikaye, benimkiler gerçek gibi paylaşımlar ise çirkindi.

Bırakında başarılı sporcular ödüllendirilsin, teşvik olsunlar kısır çekişmeler içine sporcularınız sokmayın. Bunlar spor’un evresine sığmayan şeyler yakışı kalmayan yazılar.

Hepimizin ortak amacı kent spor’una katkı ise o zaman hep birlikte hikayeler değil destanlar yazalım.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner55

banner53