Çanakkale’de yaklaşan yerel seçiler öncesi siyasi partiler özellikle aday belirleme noktasında çalışmalarına hız verdi. AK Partide başlayan aday adaylığı başvuruları kapsamında daha önce sahaya inerek çalışmalara başlayan ve ben varım diyen eski il başkanı Erdener Can, yine partinin tek kadın il başkanı ünvanını alan eski il başkanı Yeşim Karadağ, Belediye Meclis üyeleri Tülay Ömercioğlu ve Ethem Hırçın, Umurbey Belediyesinde başarılı çalışmalara imza atan Sami Yavaş ve ilimizin eski valisi Süleyman Kamçı aday adaylığı başvurularını yapan isimler oldu. Son olarak aday belirleme yöntemleri arasında yer alan temayül yoklaması hafta sonu yapıldı. İlk defa elektronik ortamda gerçekleştirilen temayülde teşkilat mensupları aklındaki 3 ismi yazarak oyunu kullanırken kullanılan oylar direk genel merkeze düşerek orada ilin incelemesi ele alındı. Önümüzdeki günlerde başkan Erdoğan’ın Çanakkale’nin belediye başkan adayını açıklamasının beklendiği ise ilde konuşlan konular arasında yerini aldı.

Yerel seçimlere hazırlanan bir diğer parti CHP’de ise cadı kazanı kaynamaya devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Kepez’de yapılan eğilim yoklamasında Ülgür Gökhan’ın desteklediği Birol Arslan sandıktan açık ara bir oy farkı ile birinci çıkarken Ömer Faruk Mutan’ın desteklediği  Erhan Bektaş ise sandıktan ikinci olarak çıkan isim oldu. Gökhan ve Mutan’ın aday adaylığı sürecinde başlayan kavgasında sandık isteyen Mutan ve desteklediği aday adayı Bektaş Kepez’de üye çoğunluğunu elinde bulunduran Arslan’a karşı seçimi kaybeden taraf oldu. Bu hafta sonu merkez belediye başkan adaylığı için yapılan eğilim yoklamasına sıkı hazırlanan Mutan’ın merkezde değişim isteyenlerle birlikte mevcut başkan Gökhan’ı sandıkta yenmek için yoğun çaba ve gayret içine girdiği görülürken Pazar günü yapılacak sandıkta kimin kazanacağı ise şimdiden Çanakkale’de merak konusu oldu.     

Kepez Beldesinde adaylık yarışında bir sürpriz hamlede MHP’den geldi. Yerel seçimlerde ben siyaset yapmayacağım köy muhtarlığına devam edeceğim diye konuşmalar yapan Kent Konseyi Başkanı Engin Kandemir son dakika golü atarak ismini MHP’den Kepez’e belediye başkan adayı olarak yazdıran isim oldu. Yine İYİ Partide ise genç ve güçlü isim Gökhan Bayram adaylık konusunda konuşulurken Gökhan’ın son olarak sosyal medyaya düşen İYİ Parti Merkez İlçe binasında bayanlar ile olan fotoğrafı Gökhan’ın Kepez’den İYİ Parti Adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor sorularına da yanıt buldu.    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol