banner52

“Çanakkale’den adayım”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'den aday olup olmayacağı yönündeki iddialara son noktayı koydu. AK Parti’den Çanakkale Milletvekili aday adayı başvurusunu yapan Turan; “Çanakkale’den adayım” dedi.

“Çanakkale’den adayım”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'den aday olup olmayacağı yönündeki iddialara son noktayı koydu. AK Parti’den Çanakkale Milletvekili aday adayı başvurusunu yapan Turan; “Çanakkale’den adayım” dedi.

30 Nisan 2018 Pazartesi 12:10
“Çanakkale’den adayım”

Çanakkale’ye olan borcunu hizmet anlamında yerine getirmek için doğup büyüdüğü Çanakkale’den aday olduğunu belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Yeniden Bismillah; üç yıl önce Çanakkale milletvekili adayı olduğumuzda doğup büyüdüğümüz bu şehre borcumuz olduğunu, Çanakkalemizi yatırımda, siyasette marka bir şehir yapmak için çaba harcayacağımızı ifade etmiştik. Bu süre içinde gece gündüz demeden Çanakkalemiz için koşturduğumuza tüm hemşehrilerimiz şahittir. Parti ayrımı yapmadan tüm vatandaşlarımızın sorunları için çözüm üretmeye çalıştık. İlçe ve belde belediyelerimiz arasında parti farklılığı gözetmeden hepsine yardım etmeye çalıştık. Çanakkale kısa süre içerisinde büyük projelerle tanışır oldu. Tarımdan sanayiye, ormancılıktan ulaşıma, kültürden turizme kendi içinden birçok marka çıkardı” dedi.

“Dedikodulara kulak asmadık, var güzümüzle çalıştık”

“1915 Köprüsü, Çanakkale Ezine Gıda OSB, 2018 Troia Yılı, Ayvacık Kruvaziyer Limanı, Lapseki Yat Limanı, Gelibolu Limanı, Eceabat Tünelleri, Ayvacık-Küçükkuyu Tünelleri, Üniversitemizin büyümesi gibi farklı alanlardaki projelerle Çanakkalemiz Türkiye gündemine en üst sıralardan girdi. Yine aynı şekilde tüm ilçelerimizin okul, hastane, hükümet binası, araç ihtiyacı gibi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık” diyen Turan; “Çanakkalemizde temsil edilmeyen STK’larımıza destek vererek şubeleşmelerine yardımcı olduk. Bu süreçte mahalle teşkilatlarımızdan ana kademeye kadar teşkilat mensuplarımızın her ferdi dava ahlâkıyla çalışarak partimize katkı sundu. Kısa surede büyük bir birliktelik oluşturduk. 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi karşısında Çanakkale, tarihinden aldığı güçle ilk andan itibaren meydanlarda darbecilere karşı direndi. Demokrasi nöbetleriyle tarihe iz bıraktı. Birileri ısrarla Çanakkale’yi teröre destekleriyle gündeme getirse de değerli hemşehrilerimiz şehrimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olduğunu, milli şuurun başkenti olduğunu bilerek hareket ettiler. Ancak her siyasetçinin başına gelebileceği gibi bugüne kadar hakkımızda çok dedikodu yapıldı. Çeşitli iftiralara uğradık. Hakaretlere maruz kaldık. “İstanbul’dan ithal aday getirdiler, ilk seçimde gider bir daha Çanakkale’den aday olmaz” dediler. Bunlar siyasette olur, bizi üzen bu tarz dedikoduları içimizden birilerinin bitmek bilmeyen ego ve hırsından dolayı yapmasıydı. Gerekçesiz hiçbir bürokratın, İlçe Başkanının, Belediye Başkanının değişmesine rıza göstermememize rağmen, “eski kim varsa gönderiliyor, ekmeğiyle oynanıyor” gibi alçak iftiralar attılar, yalanlar söylediler. Beklediği işi olmayanlar, hesabı bozulanlar ya da makam talebi gerçekleşmeyenler hep konuştu. Ama biz asla duruşumuzdan, prensiplerimizden taviz vermedik hep Çanakkalemiz için, milletimize hizmet için bunların hiçbirine kulak asmadık. Var gücümüzle çalışmaya devam ettik” şeklinde konuştu.

“Gelin hep beraber 24 Haziran’da Cumhur İttifakı ile tarihi bir zafere imza atalım”

Turan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bir derdimiz var bizim. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var dedik. Onun siyasi duruşu, özgüveni, cesareti Çanakkale teşkilatlarımızda da olsun istedik. Pısırık, kendinden korkan, partilisinden başkasını eleştiremeyen, lüzumsuz az sayıda kişi partimizi esir almasın istedik. Resmi evraklar dışında AK PARTİ’liliği bilinmeyen “AKP’liler”, AK PARTİ’lilere yol versin dedik. Tüm makamlar gelip geçicidir. Görevlerimiz bitince mahcup olmayacağımız birlikteliklerimiz olsun. Çanakkale küçük yer, birbirimizin yüzüne bakabileceğimiz hatıralar bırakalım istedik. İki kişinin konuştuğunu üçüncü kişi de bilir, duyuyoruz, üzülüyoruz, dost dediklerimiz dedikoduyu bıraksın dedik. Bu değerlerle, davanın, mücadelenin, vefanın partisi olan AK PARTİ’den bir kez daha Çanakkalemize hizmetlerimizin büyüyerek devamı için, memleket sevdamız için Çanakkale Milletvekili Aday Adayı olarak başvurumuzu gerçekleştirdik. Takdir hemşehrilerimizin ve Genel Merkezimizindir. Gelin hep beraber 24 Haziran’da Cumhur İttifakı ile tarihi bir zafere imza atalım. Türkiye’nin gücüne güç katalım. Çanakkalemizi marka bir şehir yapalım. Tarih bizi çağırıyor. Bu çağrıya hep beraber icabet edelim.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
AkPartiAdayBülentTuran
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol