“CHP ilk seçimde iktidar olacak ve sadece 4 yılda yaşanacak bir Türkiye oluşturacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Malatya’da katıldığı Büyük Buluşma Panelinde katılımcılara seslendi ve Türkiye gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“CHP ilk seçimde iktidar olacak ve sadece 4 yılda yaşanacak bir Türkiye oluşturacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Malatya’da katıldığı Büyük Buluşma Panelinde katılımcılara seslendi ve Türkiye gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

23 Eylül 2017 Cumartesi 17:14
“CHP ilk seçimde iktidar olacak  ve sadece 4 yılda yaşanacak bir Türkiye oluşturacak”

Milletvekillerini, CHP Parti Meclisi üyelerini, CHP Örgütlerini ve katılımcıları selamlayan CHP’li Bülent ÖZ, Askerliğinin Acemi Birliği kısmını Malatya’da yaptığı için, Malatya’nın gönlünde önemli bir yere sahip olduğunu ve tekrar Malatya’da olmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, “Şehitler Diyarı Çanakkale’den selamlar getirdim” dedi ve “Cumhuriyet Halk Partisi ilk seçimde iktidar olacak ve sadece 4 yılda yaşanacak bir Türkiye oluşturacak” ifadeleriyle açıklamalarda bulundu.

CHP Milletvekili Öz konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Adalet yürüyüşü ve arkasından Adalet kurultayı gerçekleştirdik. Neden yürüdük, neden bu kurultayı gerçekleştirdik, çünkü maalesef Türkiye’de adaletin yok edildiği, baskının ve endişenin hakim olduğu bir süreci yaşıyoruz.

Toplum adeta konuşamaz, düşünemez, yaşayamaz hale geldi. Bu baskılar altında toplumumuz, halkımız, milletimiz adaletsizlikler içinde yaşamaktadır. Atanamayan öğretmenler adaletsizlik yaşıyor, çiftçilerimiz ektiği ve biçtiği ürünlerin karşılığını alamayarak adaletsizlik yaşıyor, akademisyenler ve gazeteciler adaletsizlik yaşıyor. Dolayısıyla toplum bu baskı altında yaşamaya mahkum ediliyor.

CHP olarak adalet dedik, milletimiz kendisini buldu

Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bu Adalet yürüyüşünü başlattık ve Adalet Kurultayını gerçekleştirdik. Fakat hiçbir siyasi parti kimliği altında yapmadığımızı, üstüne basa basa özellikle vurguladık. Bu yüzden her kesimden ve her siyasi düşünceden vatandaşımız yürüyüşe katıldı, mitinge katıldı, Çanakkale’ye kurultaya geldi. Çünkü ülkemizde adaletsizlik yaşayan veya bu konuda söyleyecek sözü olan herkes kendisini buldu.

İktidar FETÖ ile değil, yıllarca FETÖ ile mücadele edenlerle, mücadele ediyor

15 Temmuz hain darbe girişimden sonra 20 Temmuz’da iktidarın, OHAL darbe girişimi ile adaletsizlik süreci başlamıştır. İktidar FETÖ ile mücadele ediyorum adı altında, yıllarca FETÖ ile mücadele edenlerle mücadeleye başladı.

FETÖ ile hiç ilişkisi olmayan memurlar görevinden uzaktalar. Bir buçuk yıldır bu insanlar evlerine ekmek götüremiyor ve açlar. Oysa Bank Asya’nın kurdelesini kesenler aramızda dolaşıyor, Bank Asya’nın önünden geçenler FETÖ’cu olmakla suçlanıyor. Bu olmaz, asıl adaletsizlik budur.

Adalet istemek meşru bir haktır

Adalet Yürüyüşümüzün ardından Adalet Kurultayı gerçekleştirdik. Neden yürüyorsunuz, neden kurultay yapıyorsunuz diyerek, milyonlarca bizimle yürüyen ve on binlerce kurultayımıza gelen vatandaşımızı görmezden geliyorlar. Özellikle kurultay çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Ülkemizde onca adaletsizlik yaşanıyorken, Adalet istemek meşru bir haktır.

Baskı ve korku ortamı ile adaletsiz bir ülke oluşturuldu

679 konuşmacının olduğu Adalet kurultayında 4 günde 8 ayrı Panel ve 77 çalıştay yapıldı. Kurultaydaki Panellerde; Medyada Adalet yok dedik, çünkü maalesef medya iktidarın baskısı altında tek yanlı yayın yapmak zorunda kalıyor. Devlette Adalet yok dedik, çünkü liyakat bitirilerek, kamuya işe alımlar sadakat sistemi ile yapılmaktadır. Seçimde Adalet yok dedik, çünkü 16 Nisan seçimi meşru değildir. 16 Nisanda HAYIR çıkan sonuç EVET’e çevrilerek Adaletsizlik yapılmıştır. Bu seçimde belki oylar çalınmadı ama YSK çalınmıştır.

Geçimde Adalet yok dedik, çünkü ülkemizde gelir dağılımı eşit şekilde vatandaşlarımıza dağıtılmamaktadır. Zengin daha zengin yoksul daha da yoksullaşmaktadır. İnançta Adalet yok dedik, çünkü yaşam tarzlarımıza ve inançlarımıza müdahale edilmektedir. Yaşamda adalet yok, çünkü İnsanlarımız baskı ve korku içinde yaşamaktalar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izlerini asla silemeyecekler

Eğitimde Adalet yok dedik, çünkü en son olarak TEOG sınavını kaldırarak, öğrencilerimizi adeta kobay haline getirdiler. Üstelik eğitimden ve müfredattan Mustafa Kemal ATATÜRK’ü kaldırarak izlerini silmeye çalışıyorlar ama çok yanılıyorlar. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izlerini asla silemeyecekler.

CHP olarak kararlı ve inançlıyız, demokrasiyi, özgürlüğü ve adaleti sağlayacağız

İşte biz bu yüzden yürüyüşümüzü, mitingimizi ve kurultayımızı gerçekleştirdik. Bu yüzden milyonlarca vatandaşımız kendini bularak adalet haykırışını gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi kararlı ve inançlıdır. Bu Adalet haykırışını dile getirerek Ülkemizde Demokrasiyi, Özgürlüğü ve Adaleti sağlayan parti olacak.

Sadece eleştiri değil ülkemiz için doğru projeler üretiyoruz

CHP sadece eleştiri anlamında muhalefet yapan bir parti değildir.  Tarımda, sanayide, çiftçimize, işçimize ve emeklimize yönelik projeler üretmektedir, raporlar hazırlamaktadır ve çalıştaylar gerçekleştirmektedir. Cumhuriyet Halk Partimiz, Ülkemiz için, Vatandaşımız için doğru projelerin partisidir.

CHP iktidarında milletimiz kazanacak, 4 yılda terör bitecek, ülkemiz rahat bir nefes alacak

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade etiği gibi, milletimizden 4 yıl istiyoruz. 4 yılın sonunda terörün bittiği, sanayinin, ekonominin ve tarımın düzeldiği bir Türkiye oluşturacağız.

Sadece 4 yılda bunu Türk milleti görebilecek. İktidar olacağımıza inanıyoruz ve hazırız. Önümüzde ki ilk seçimlerde kazanarak CHP iktidarında yaşanacak bir Türkiye oluşturacağız.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
ChpBulentozSeçimIktidar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner55

banner53