Saçıkara; “Saadet Partisi’nin kullandığı dil; sevgi dilidir”

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Saçıkara; “Saadet Partisi’nin kullandığı dil; sevgi dilidir”

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara, ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

18 Şubat 2018 Pazar 13:11
Saçıkara; “Saadet Partisi’nin kullandığı dil; sevgi dilidir”

Türk Milletinin artık kavga dilinden bıktığını ve yeni bir arayışın içerisine girdiğini işleri süren Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanı Süleyman Saçıkara; “Dışarıdaki ve içerideki şartlar itibariyle zor bir dönemden geçiyoruz. Karşılaştığımız tablo bizi dehşete düşürüyor. Uygulanan politikaların, çöküş politikaları olduğunu görüyoruz. Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu sorunların başında kutuplaşma ve ötekileştirme gelmektedir. Bu temel sorun aşılmadan Türkiye’nin diğer meselelerine çözüm üretilemeyeceği kanaatini taşımaktayız. Meclisteki siyasilerin kullandığı kavga dili sokağa yansımış, hatta evlerimizin içerisine bile girmiş vaziyette. Maalesef tavandan tabana yayılan bu dil; insanımızı her geçen gün bölmekte ve fikir farklılıklarını, büyük ayrışmalara dönüştürmektedir. Artık birileri bu büyük problemin doğurduğu acı sonuçları görsün ve “Bizi destekleyenler milli, diğerleri gayr-ı milli; hain” anlayışından vazgeçsin. Milletimiz de kavga dilinden özellikle de AK Parti ve CHP’nin dilinden bıkmış, yeni bir arayışa girmiştir” dedi.

“İnsanlar fikirlerini açıklayabilmelidir”

“İnsanlar, Türkiye’de kendi fikrini açıklayabileceği bir ortam görmemektedir” diyen Saçıkara; “Acaba bunu söylersem hain ilan edilir miyim? Yaftalanır mıyım?” diye ciddi bir endişe taşımaktadır. Ülkemizin meseleleri üzerinde fikir teatisinde bulunmaktan çekinen on binlerce aydınımız var. Kamplaşma ve ötekileştirmenin tesiriyle fikirlerini ifadeden çekinmektedirler. Farklı fikirlerin gündeme gelmesine fırsat verilmezse, Türkiye kutuplaşır. Yanlışı görerek fikir beyan eden arkadaşların ağızları kapatılır, konuşturulmazlarsa bu ülke için çok ciddi bir bloklaşma problemini beraberinde getirir. İnsanların düşüncelerini açıklayacakları bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ortamın mecliste oluşan dil ve üslupla tesis edilemeyeceği açıktır” şeklinde konuştu.

“Kenetlenmeye ve beraber olmaya ihtiyacımız var”

Bugün her zamankinden daha fazla kenetlenmeye bir ve beraber olmaya ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Saçıkara; “Bugünün Türkiye’sinde 28 Şubat çağrışımları olmamalı; vakıflar, dernekler kapatılmamalıdır. İnsanlar fikirlerinden dolayı ötekileştirilmemeli, Toplumun ihtiyacı olan huzur, güven ve refah ortamı bir an evvel oluşturulmalıdır. Bugün her zamankinden daha fazla kenetlenmeye bir ve beraber olmaya ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyacı giderecek olan Saadet Partisinin kullandığı dil; sevgi dilidir. Yıllardır çektiğimiz sıkıntıların bir tek sebebi Saadet Partisinin iktidarda olmayışıdır. İnsanımızın istediği kamplaşma ve ötekileştirmeden uzak siyaset anlayışı sadece Saadet Partisinde bulunmaktadır. Çünkü Saadet Partililer ülkenin ihtiyacının kutuplaşma değil; kucaklaşma olduğunu bilmektedir” ifadelerini kullandı.

“Biz kendi adayımızı çıkartacağız”

Saadet Partisi’nin kendi adayını çıkartacağını ve bu adayın birleştirici bir aday olacağını, tüm partilerden destek göreceğini kaydeden Saçıkara şu şekilde konuştu; “Genel başkanımız tüm siyasi partilerin il başkanlarıyla özellikle uyum yasaları ile ilgili toplantılar yaptı. Geçtiğimiz haftada AK Parti’yi ziyaret etti. Ülkemizin sıkıntılı bir sürece girdiğini hepimiz görüyoruz. Tabi ki buna önümüzdeki süreçte baştakiler karar verecek. Önümüzde bir de seçim var. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki partili bir sistemi barındırıyor. Bundan dolayı da herkes kendini garanti altına almak için bazı çalışmalar yapıyor. SP bunun yanında bir dil geliştiriyor. Bugünün en büyük sıkıntısı özellikle idareciler, etrafında bulunanlar doğruyu söylemekten çekiniyor. Biz kendi adayımızı çıkartacağımızı ve bu adayın birleştirici bir aday olacağını, tüm partilerden destek göreceğini umuyoruz. Çünkü biz sevgi dili etrafında birleştirici bir siyaset izlemeye devam edeceğiz.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
SaadetPartisi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol