Sporculardan örnek davranış

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları, Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla Türk bayraklarıyla birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirerek Mehmetçik’e selam gönderdi.

Sporculardan örnek davranış

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları, Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla Türk bayraklarıyla birlikte kortej yürüyüşü gerçekleştirerek Mehmetçik’e selam gönderdi.

24 Ekim 2019 Perşembe 14:49
Sporculardan örnek davranış

Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde eğitim gören küçük sporcular, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek yürüyüşü gerçekleştirdi. ‘Kahraman Ordumuzun Yanındayız’ dövizi ve Türk bayraklarıyla birlikte Atatürk Kültür Merkezi önünden başlayan yürüyüş Biga Belediyesi Meydanı’nda son buldu. Karate okulunun küçük sporcuları ve onlara eşlik eden ailelerini Belediye binası önünde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci ile birlikte Meclis Üyeleri ve personel karşıladı.

“Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle”

Biga Belediyesi Karate Okulu öğrencisi Zeynep Hilal Taş, Mehmetçik’e destek mesajını okudu. Terörün bölgeden temizlenerek barış ve huzurun geleceğini ifade ederek sözlerine başlayan Taş, “Bugün bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü kargaşa ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken Ortadoğu’da sağduyunun temsilcisi olan Türkiye’nin bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Biga Belediyesi Karate Okulu olarak, devletimizin hamlelerini ve siyasi iradenin duruşunu destekliyoruz. Rabbim, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan şanlı ordumuzun mensubu tüm Mehmetçiklerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Kalbimiz ve dualarımız Mehmetçiklerimizle” mesajıyla konuşmasını tamamladı.

Çanakkale Biga’dan selam olsun’

Konuşmadan sonra Emir Şenyıldız, Fatih Kerem Kale ve Ali Mete İslamoğlu İstiklal Marşı’nı ve Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir şiir okudu. Ardından tüm sporcular ve katılımcılar ‘Çanakkale Biga’dan selam olsun’ diyerek askerlere selam gönderdi.

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”

Biga Karate Baş Antrenörü Süleyman Orhan yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ve devlet başkanımızın almış olduğu barış Pınarı Harekatı'nı desteklediğimizi ve kahraman mehmetçiğimize toplumumuzda rol model olarak görülen sporcularımızla birlikte destek ve selamlarımızı iletmek  için bulunmaktayız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek Mehmetçik’e ve devletimize desteğimizi ifade etmek için bu programı düzenledik. Ben desteklerinden dolayı Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Sizleri böyle gördüğümüz sürece yarınla ilgili kaygımız yok”

Programı çok anlamlı bulduğunu ve büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Şanlı Türk bayraklarımızla toplandığımız bu meydanda Barış Pınarı Harekatı'nın sahada ve masada alınan başarılı sonuçlarla taçlandığına hep birlikte şahit oluyoruz. Örnek davranışınızdan dolayı her birinizi kutluyorum. Geleceğimizin teminatı yavrularımızla bu anlamlı programda olmaktan ben de büyük mutluluk duyuyorum. Bizler millet olarak başımızı düşmanlardan kurtaramadık. Bizim şanlı geçmiş tarihimizde birçok başarıya atalarımız imza atmıştır. Şu anda da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz birlik, beraberlik, barış ve güven için ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için orada. Bizler Allah’ın izniyle geçmişini unutan milletlerden olmayacağız ve geçmişimizi daima taze ve diri tutacağız. Biz sizleri bu şekilde anlamlı faaliyetler içinde gördüğümüz sürece de yarınla ilgili içimizde hiçbir kuşku ve kaygı olmayacak. Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozan başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet erkanına da buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin ve bir daha Türk milletine İstiklal Marşı yazdırmasın. Program için tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Pazar esnafı ve vatandaşlardan alkış

Biga Belediyesi Karate Okulu sporcuları ve katılımcılar program sonunda ise ellerindeki Türk bayraklarıyla Kapalı Pazaryeri’nde yürüyüşü devam ettirerek, esnafı ve halkı selamladı. Pazar esnafı ve vatandaşlardan küçük sporculara büyük destek ve alkış geldi

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol