Adalet Kurultayı’nda anonslu alkol uyarısı

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadası'nda üçüncü günüyle devam eden CHP'nin Adalet Kurultayı'na gelenler, Kilye Koyu'ndaki güvenlik noktasında jandarmanın kimlik sorgusunun ardından alana alınıyor.

Adalet Kurultayı’nda anonslu alkol uyarısı

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadası'nda üçüncü günüyle devam eden CHP'nin Adalet Kurultayı'na gelenler, Kilye Koyu'ndaki güvenlik noktasında jandarmanın kimlik sorgusunun ardından alana alınıyor.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 15:56
Adalet Kurultayı’nda anonslu alkol uyarısı

Üç günde toplam 18 bin kişinin sorgusu yapılarak alana alındığı belirlenirken, aranması ve yakalanması bulunan 20 kişi hakkında ise adli işlem yapıldı. Kurultay alanında ise alkol ve benzeri maddelerin tüketilmemesi için anonslu uyarı yapıldı. Adalet Kurultayı'nın yapıldığı Kocadere kamp alanının dış güvenliği jandarma tarafından sağlanıyor. Kurultay alanına gelenler ise özel güvenlikçiler tarafından yapılan aramanın ardından içeri alınıyor. Eceabat İlçesi'nden kamp alanının yer aldığı Kocadere Köyü'ne giden yol üzerindeki Kilye Koyu'nda oluşturulan güvenlik noktasında jandarma ekipleri araçlarla gelen katılımcıları durdurup tek tek kimlik sorgusundan geçiriyor. Sorgular, 6 ayrı jandarma aracında bulunan bilgisayarlar ve seyyar olarak da el telsizleriyle çok hızlı bir şekilde yapılarak, gelenler alana yönlendiriliyor. Maden isimli bomba köpeği araçları didik didik ararken, drone ile de havadan alanın güvenliği kontrol ediliyor. Kurultayın ilk gününden şu ana kadar ise Kocadere kamp alanına gitmek üzere gelen 18 bin kişinin kimlik sorgusundan geçirildiği öğrenildi. Bu sorgularda hakkında arama ve yakalama kararı bulunan 20 kişi hakkında ise adli işlem başlatıldı.

Şehitlerin hatıralarına uyulması için anonslu uyarı

Öte yandan Kocadere kamp alanında alkol alanların tespit edilmesi üzerine, alanda hoparlör bulunan bir araç gezerek, anons yapmaya başlandı. CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen Adalet Kurultayı temel kurallarının yer aldığı maddelerin duyurulduğu anonsta, “Değerli Adalet Kurultayı katılımcıları kamp alanında alkol ve benzeri maddelerin kullanılması yasaktır. Adalet Kurultayı Çanakkale Savaşları'nın geçtiği bölgede yapılmaktır. Burada yapacağımız tüm faaliyetlerimiz aziz şehitlerimizin değerli hatıralarına yakışır hassasiyette olmalıdır" ifadelerine yer verildi. Kurultaya katılanlar ise alkolle ilgili anons bölümüne müdahale ederek, “Herkes burada disiplinli bir şekilde CHP'nin koyduğu kurallara uyuyor. Kim söylettiriyor bunları, yok öyle bir şey. İçeriye cımbız bile sokmuyorlar. Kim uyduruyor bunları?” diyerek tepki gösterdi. Öte yandan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Adalet Kurultayı'nın yapıldığı alanda alkol aldığı tespit edilen kişilerin isimleri kendilerine bildirildikten sonra, bu kişilere kanunun ön gördüğü şekilde idari para cezası kesileceğini söyledi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol