Aydeğer; “2018 yılı çok iyi geçiyor”

Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, 2018 yılının Çanakkale turizmi için çok önemli bir çıkış yılı olduğunu belirterek, bu çıkışta 2018 Troia Yılı’nın büyük etkisinin olduğunu ifade etti.

Aydeğer; “2018 yılı çok iyi geçiyor”

Çanakkale Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, 2018 yılının Çanakkale turizmi için çok önemli bir çıkış yılı olduğunu belirterek, bu çıkışta 2018 Troia Yılı’nın büyük etkisinin olduğunu ifade etti.

11 Temmuz 2018 Çarşamba 13:43
Aydeğer; “2018 yılı çok iyi geçiyor”

Bu güne kadar Troya Yılı’nın Çanakkale’ye olan etkisini değerlendiren ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Çanakkale olarak Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük tanıtım fırsatını yakaladıklarını söyledi. Aydeğer; “2018 yılının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Troia Yılı” ilan edilmesi ile birlikte, Çanakkale ve çevresi Cumhuriyet tarihinden bu yana en büyük tanıtım fırsatını elde etmiş oldu. Yurt dışındaki Kültür ve Turizm Bakanlığının gerçekleştirdiği onlarca turizm fuarında Çanakkale ve Troia ana tema olarak stantlarda yansıdı. Ve aynı şekilde Dış İşler Bakanlığımız, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği toplantı ve seminerlerde Troia ve Çanakkale ana konu oldu. Bunun yanı sıra Turizm Bakanlığımızın vasıtasıyla birçok ülkeden turizm yazarları bölgemizi hali hazırda ziyaret etmekteler ve bu da bize çok ciddi bir iletişim fırsatını bizlere sunmuş oldu. Birçok ulusal ve Uluslararası basında da Çanakkale ve Troia çok önemli bir değer olarak, Troia yılı başlığı altına sürekli yayınlanmakta. Bu tanıtımlar yıl sonuna kadar artarak devam edecek” dedi.

Troia Müzesi 2018 yılı Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak!

Troia Yılı ile birlikte bölgede alt ve üst yapılarda büyük gelişim yaşandığına da dikkat çeken Armağan Aydeğer; “Burada çok önemli konuların başında 2018 Troia yılı ile birlikte bölgede alt yapı ve üst yapıda yapılan çalışmalardır. Bu arada Troia Müzesinin açılıyor olması da oldukça önem arz etmektedir. Troia Müzesi 2018 yılı Eylül ayı içerisinde kapılarını açacak ve tüm dünyadan yüzbinlerce insanın gelmesi için çok ciddi bir motivasyon faktörü üretecek. Bu sadece Çanakkale turizmi için değil,  Türkiye Turizmi için de büyük bir katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Bölgede alt üst yapılarda büyük gelişim yaşanıyor!

Troia yılı vesilesi ile Troia Milli Parkı içerisinde gerçekleştirilen çok sayıda alt ve üst yapı çalışmasının, bölgede bulunan köylerdeki iyileştirme çalışmaları ve yeni yapılan yürüyüş ve kültür rotaların da 2018 Troia yılının bölgeye bırakacağı kalıcı değerler olduğunu da vurgulayan Armağan Aydeğer; “Çanakkale birçok Kültür ve Turizm alanındaki farklı değerleri ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen turistik noktalarından bir tanesi. Tarihi Gelibolu Yarımadası her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği çok önemli nokta iken Troia Yılı ile birlikte Troia Milli Parkı içerisinde yapılacak bu çalışmalar ile bölgenin uluslararası nottaki turizm hamlesine çok güçlü bir katkı sağlayacak. Çanakkale sadece bu anlattıklarımız ile kısıtlı değil. Aynı zamanda özellikle Kazdağları civarındaki doğal alanlar ile eko turizm, adalarımızda rüzgar sörfü ile deniz turizmi imkanları ile de dikkat çekiyor. Biliyorsunuz Çanakkale Türkiye’nin en uzun sahil bandı olan ikinci olarak geçiyor. Yine 1.Dünya Savaşından kalan batıkları ile birçok dalış noktası olmak üzere Türkiye’nin en güçlü Turizm oyuncularından olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Çok iyi bir 2018 sezonu geçiriyoruz!

2018 yılını, 2016 ve 2017 yılına göre kıyasladıklarında, 2018 sezonunun çok büyük bir ivme ve hızla gelişerek devam ettiğini de vurgulayan Aydeğer; “Özellikle Troia Yılı nedeniyle 2018 yılı ilk dört ayda bölgeyi ziyaret edenlerin sayısı iki katına çıkmış durumda. Bu çok önemli bir gelişme çünkü, 2016 ve 2017 yılı çok ciddi bir düşüş yılıydı. Tahmin ediyoruz ki, özellikle 2019 ve beraberindeki dönemde bu uluslararası tanıtım çalışmaları, kalıcı olarak yapılan turizm değerleri bölgenin turizm alanındaki gelişimine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 11.07.2018 19:33
Anahtar Kelimeler:
çatosArmağan Aydeğer
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner55

banner53