Çan Belediyesi’nden bir ilk daha

Çan Belediyesi bölge belediyeleri arasında bir ilki daha gerçekleştirerek “Akıllı Durak” hizmetini faaliyete sundu.

Çan Belediyesi’nden bir ilk daha

Çan Belediyesi bölge belediyeleri arasında bir ilki daha gerçekleştirerek “Akıllı Durak” hizmetini faaliyete sundu.

31 Aralık 2018 Pazartesi 14:25
Çan Belediyesi’nden bir ilk daha

Termalin ve seramiğin başkenti Çan’da soğuk kış aylarının gelmesiyle birlikte harekete geçen Çan Belediyesi okullarına ve şehir dışına işçi servisi ile gitmek zorunda kalan vatandaşların soğuk havalardan etkilenmemesi için kent içinde belli noktalara akıllı durak hizmetini faaliyete geçirdi. İlki Mesut Hulki Önür Caddesi üzerindeki Demirci Camii önünde bulunan durağa yerleştirildi akıllı durak vatandaşlar tarafından büyük takdir kazandı. İlerleyen günlerde ilçe genelinde muhtelif noktalara yerleştirilecek olan akıllı duraklar vatandaşlar için eşsiz bir hizmet olacak.

Konforlu, güvenli ve teknolojik akıllı durak

15 metrekare büyüklüğünde olan durak içerisinde oturma alanı, ayakta/engelli bekleme alanının yanı sıra güvenlik kamerası ile durak 7 gün 24 saat izlenerek vatandaşların can ve mal güvenliği kayıt altına alınacak. Kablosuz internet ve şarj ünitesi gibi özellikleri dikkat çeken durakta vatandaşlar araç beklerken hem internet hizmetlerinden faydalanacak hem de cep telefonları yada tablet bilgisayarlarını şarj ederken kurumsal ekran özelliği sayesinde de Çan Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı önemli projeler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaklar. Teknolojik durak vasfına sahip olan akıllı durak içerisinde bulunan klima sayesinde yaz aylarında serinlik veren, kış aylarında ise vatandaşı dış ortamdan koruyan ve ısı enerjisi sağlayan bir sisteme sahip. Bu sayede servislerini bekleyen vatandaşlar olumsuz hava koşullarından etkilenmemiş olacak. Ayrıca durakta bulunan kütüphane sayesinde vatandaşlar servislerini beklerken kitap okuyarak, güzel vakit geçirebilmesini sağlayacak.

Engelli vatandaşlar unutulmadı

Akıllı duraklar ayrıca engelli vatandaşların kullanımına uygunluğuna göre tasarlanmasıyla dikkat çekiyor. Engelli vatandaşların akıllı duraklardan en iyi şekilde faydalanabilmesi için engelli rampaları ilave edildi.

Hizmette bir üst sınıra çıktık

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, hayata geçirilen “Akıllı Durak” projesi ile uzun süre servis beklemek zorunda kalan vatandaşların zorlu hava koşullarına maruz kalmayacağını belirtti. Başkan Kuzu:“ Belediyecilikte rutin yapılması gereken alt ve üst yapı gibi hizmetleri tamamladıktan sonra hizmette bir üst sınıra çıktığımızı düşünüyorum” dedi. Çan’a koyulacak bu akıllı duraklar sayesinde Çanlı vatandaşların kışın sıcak, yazın serin bir ortamda servis ve otobüslerini bekleyeceklerini belirten Başkan Kuzu; “Durağımızın içerisinde internetimiz, şarj ünitemiz, kamera sistemimiz, ekranımız ve en önemlisi her durağımızda kütüphanemiz var. Ben Çanımıza hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu. Çan Belediyesi’nin ilkleri gerçekleştiren bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Kuzu, bölgede güzel bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol