“Çanakkale ruhunu yeniden canlandırıyoruz”

MÜSİAD Afrin Harekâtına destek için Kilis’te bir araya gelirken, toplantıya MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız da katıldı.

“Çanakkale ruhunu yeniden canlandırıyoruz”

MÜSİAD Afrin Harekâtına destek için Kilis’te bir araya gelirken, toplantıya MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız da katıldı.

18 Şubat 2018 Pazar 12:50
“Çanakkale ruhunu yeniden canlandırıyoruz”

MÜSİAD, Afrin Operasyonu’na destek çıkmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelerimize destek olmak ve bölge halkının yanında olduğumuzu hissettirmek amacıyla MUSİAD Kilis Şubesi ev sahipliğinde “Başkanlar Toplantısı” düzenledi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından, Afrin Operasyonu’na destek çıkmak, roket saldırısı sonucu maddi kayba uğrayan üyelere destek olmak ve bölge halkının yanında olduğunu hissettirmek amacıyla MUSİAD Kilis Şubesi ev sahipliğinde “Başkanlar Toplantısı” düzenlendi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeleri, MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız ve şube başkanları hazır bulundu. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Afrin Operasyonu kapsamında bölge halkına destek olabilmek amacıyla Başkanlar Toplantısı’nı Kilis’te yapmaya karar verdiklerini belirtti. Kaan, “Harekât, askerlerimiz tarafından başarıyla sürdürülürken, terör örgütleri tarafından maalesef sınır illerimize saldırılar düzenleniyor. Kilis de zaman zaman roket atışlarına maruz kalıyor. Saldırılar sonrasında da gördüğümüz üzere, Kilis halkının itidalli duruşunun, bu zor zamanlarda son derece kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. İnsanımızın bu olgunluğu karşısında, teröristler amaçlarına ulaşamıyor ve elleri gittikçe daha da zayıflıyor. İşte milletimizin en zor anlarda kenetlenme hali ve bu onurlu duruşu, Türkiye’nin elinde bulundurduğu ve emin olalım ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu nimetlerden biridir. Milletimizin, vatan söz konusu olduğunda Çanakkale Ruhunu yeniden canlandırdığını, en son, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası net bir şekilde gördük. Şüphesiz, biz bu gücü vatan sevgisinden, atalarımızın bin bir cefayla koruduğu, miras bıraktığı Anadolu topraklarından alıyoruz.” dedi.

En ufak bir tereddüt yaşamıyoruz

Türkiye’nin Afrin’e yönelik gerçekleştirdiği operasyonla ilgili en ufak bir tereddüt yaşamadıklarının altını çizen Kaan, “Dünyadaki tüm güçlü devletler, ülkelerinin güvenliğini tehdit eden unsurlara karşı müdahale etmekten kaçınmaz; çünkü bu bir haktır! Türkiye, bugüne kadar diplomatik kanallardan tepkisini ortaya koydu; fakat malum olduğu üzere, Batılı, demokrasi timsali ülkeler başta olmak üzere, ülkemizin sınırları, insanlarımızın can güvenliği tehdit altına girerken, dişe dokunur hiçbir tepki göstermemekle birlikte, zaman zaman açıktan zaman zaman da gizli olmak suretiyle teröre desteklerini sürdürdüler. Türkiye, köklü devlet geleneği olan güçlü bir ülkedir. Dolayısıyla, bu durum karşısında alınacak tedbirler ve yapılacak müdahale konusunda izleyeceği yöntemlere hâkimdir.” diye konuştu.

Ekonominin sarsılacağına yönelik çıkan haberler asılsız

Zeytindalı Operasyonu’nun ülke ekonomisini olumsuz etkileyeceğine dair çıkan haberlerin asılsız olduğunu vurgulayan Kaan, “Biz iş dünyası olarak, ekonominin mevcut durumuna hâkim iş insanları olarak, Türkiye ekonomisinin ne kadar sağlam temeller üzerinde durduğunu net bir şekilde görüyoruz. Son dönemde açıklanan makroekonomik veriler, Türkiye ekonomisine yönelik olumlu görünümün sürdüğüne işaret ediyor ve ekonomik aktivitede 2017 yılı geneline yayılan canlılığın, 2018 yılında da devam edeceği öngörülüyor. Yılın son çeyreğinde %8-%9 bandında bir büyümenin gerçekleşeceğini ve böylece Türkiye ekonomisinin 2017 yılı genelinde %7 - %8 aralığında büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Ortada böyle bir tablo varken, Türkiye gibi güçlü bir ülkenin ekonomisinin sarsılacağını düşünmek, gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle sıcak bir dönemde, bu ve benzeri olumsuz yorumların kasıtlı servis edildiğini düşünmek dahi istemiyoruz.” ifadelerini kullandı. Kaan, “Zorlu mücadelesinde Allah ordumuzu muvaffak eylesin. Operasyonda şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize sabırlar, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
MüsiadAfrin
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol