İşçilerin yüzünü güldüren sözleşme

Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri sonuçlandı.

İşçilerin yüzünü güldüren sözleşme

Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri sonuçlandı.

17 Aralık 2020 Perşembe 14:54
İşçilerin yüzünü güldüren sözleşme

Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri’nde atılan imzaların ardından Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz yaptığı açıklama da:

“Lapseki Belediyesinde çalışan tüm arkadaşlarımızla büyük bir aileyiz. Siz kardeşlerimizle birlikte Lapseki halkına güler yüz ve iyi hizmet etmeye çalışıyoruz. Lapseki’mizin güzelleşmesi için canla başla çalışan arkadaşlarımıza yapılan bu zamlar helal olsun. Her zaman dediğimiz gibi emeğin pazarlığı olmaz. Vatandaşlarımızın refahı ve huzuru için ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için gece gündüz hep beraber çalışıyoruz ve yaptığımız hizmetlerle halkımıza faydalı olmayı amaçlıyoruz. Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Hakkınız olan ne varsa hepsini sözleşmeye dahil ettik. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Lapseki Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz. İmzaladığımız Toplu Sözleşme hepinize hayırlı olsun.” dedi. 

Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptığı açıklama da:

“Bu toprakların bize yüklediği büyük sorumluluğu yerine getirmeye kararlılık ve samimiyetle devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz Toplu İş Sözleşmesi Eyüp Başkanımızın emekten ve emekçiden yana tavrının sonucudur.

‘Biz önce insan, önce emek diyoruz.

İmzamız işçinin kararıdır ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Lapseki Belediyesi Personel Limited Şirketinde çalışan emekçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine 1.Yıl %15,2.Yıl %17 sosyal hak ve ikramiyeleri’ne de  %100 oranında zam yapılmıştır. Toplu iş sözleşmesi görüşmemizin ilk oturumunda anlaşma sağlanarak işçinin alın teri üzerinden pazarlık etmeyen Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a Sendikam ve Konfederasyonum adına teşekkür eder, Toplu İş Sözleşmemizin Lapseki Belediyemize, Sendikamıza ve siz değerli emekçilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol