Kepez’de 2019 yılı Atatürk yılı olacak

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Kepez beldesinde 2019 yılını, Atatürk yılı olarak ilan ettiklerini söyledi.

Kepez’de 2019 yılı Atatürk yılı olacak

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Kepez beldesinde 2019 yılını, Atatürk yılı olarak ilan ettiklerini söyledi.

09 Ocak 2019 Çarşamba 15:47
Kepez’de 2019 yılı Atatürk yılı olacak

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan önemli açıklamalarda bulundu. Önümüzdeki haftalarda esnaflara ve vatandaşlara Türk Bayrağı motifli Atatürk portresi armağan edeceklerini belirten Başkan Mutan; “Kepez’de 2019 yılı Atatürk yılı olacak” dedi. Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Mutan, ilk hediyeyi Çanakkale Hedef Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gökhan Kökçak’a takdim etti. Daha sonra açıklamalarda bulunan Başkan Mutan, Türkiye’de ciddi bir ekonomik kriz olduğunu belirterek; “Gazetecilik sektörü ile ilgili olarak sohbet ediyorduk az önce, ekonomik şartlar bu şekilde gitmeye devam ederse; Mart ayından sonra Çanakkale’de birçok gazetenin kapanacağı dillendirildi. Bunu bir felaket tellallığı olarak nitelendirmeyin ama ülkede ciddi bir ekonomik kriz var. Ben ekonomist değilim, uzmanda değilim ama kendi yaşam mücadelemde gözlemlediğim şeyler var” dedi.

“Ciddi bir kriz var”

“Biliyorsunuz dün birden bire Ziraat Bankasından kredi kartı borcu olanların uygun şartlarda borçlarının yapılandırılacağı açıklandı. Yine Futbol kulüplerinin borçları yapılandırılacak. Bu yapılanlar, tedbirler aslında yapısal bir dönüşümü işaret etmiyor” diyen Mutan; “Normalde çok ciddi bir para politikasının uygulanması gerekiyor. Piyasa da para da yok, olmayan parayı ortaya çıkartmaya çalışan bir anlayışla 90+2’den sonraki kısım oynanıyor. Seçime kadar bir şeyler gidecek, seçime kadar bir şeyler bu şekilde gidecek ama sonrası için ortada bir hesap kitap yok gibi geliyor. Bilmiyorum halkımız bu olayın farkına vardı mı? Yada bizler muhalif noktada olanlar halkı bu noktada uyarabilecek miyiz? Bizim temel görevimiz bana göre bu olmalıdır. Çünkü mevcut hükümet 4 yıl daha bu şekilde devam edecek. Kim bu hale getirdiyse düzeltmek zorundadır. Toplum şu an moralsiz bir durumdadır. 2019 yılına çok umutlu girmesek de, karamsar olmamaya çalışıyoruz. Ama ciddi bir kriz var; bunu ben belediyemde de yaşıyorum. İnşallah az hasarla atlatırız diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Siyasi yaşamımda böyle bir kriz görmedim”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Arkadaşlar inanın, rahmetli Ecevit’e hani bir esnaf yazar kasa fırlatmıştı ya, şu anda kendisi farklı şeyler söylüyor. O yıllarda ben yine Kepez Belediye Başkanıydım. Bakın böyle bir şey yaşamadık. Benim ilk dönemim 1999-2004 yıllarıydı; böyle bir şey yaşamadık. Daha ne diyeyim, 25 yıl öncesine gidiyoruz.”

“Kepez’de 2019 yılı Atatürk yılı olacak”

Kepez’de 2019 yılını Atatürk yılı olarak ilan ettiklerini açıklayan Başkan Mutan; “Hepinizin bildiği gibi 19 Mayıs 1919 yılı Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş mücadelesini başlattığı bir tarihtir. Ayrıca 19 Mayıs Atatürk’ün doğum günü olarak anılıyor ve kutlanılıyor. 2019 yılını bu sebeple bizlerde Kepez’e Atatürk’ü işledik. Böyle başladık, önümüzdeki haftalarda da esnaflarımıza Türk Bayrağı motifli Atatürk portresi armağan edeceğiz ki evlerine, işyerlerine asabilsinler diye” dedi.

“Allah kolaylık versin”

Bir basın mensubunun ‘Sizden sonra Kepez beldesine Belediye Başkanı olacak isme bir mesajınız var mı?’ sorusuna “Allah kolaylık versin” diyerek cevap veren Başkan Mutan; “Gerçekten işi zor. Sadece buraya değil, Edremit içinde Ardahan içinde zor. Hele Bursa için çok zor. Şu anda Bursa Büyükşehir borç olarak Türkiye’deki en büyük borca sahip bir belediye. Bu tür borçlar çok fazla ve para yok. Vatandaşına bile ikide birde yapılandırma yapıyoruz, olmayan parayı yapılandırıyoruz. Bir çıkış yok” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 09.01.2019 15:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol