banner59

Sosyal Konutlarda karot çalışması

Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi’nin hayata geçirilmesi amacı ile yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Sosyal Konutlarda karot çalışması

Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi’nin hayata geçirilmesi amacı ile yürütülen çalışmalar devam ediyor.

23 Ekim 2018 Salı 18:24
Sosyal Konutlarda karot çalışması

Sosyal Konutlar Kentsel Yenileme Projesi kapsamında bölgede bulunan evlerin “Riskli Alan” olarak ilan edilmesi için Çanakkale Belediyesi’nce yapılan başvurunun ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının talebi doğrultusunda, Sosyal Konutlarda bölgeyi temsil eden binalarda karot çalışması gerçekleştiriliyor. Proje ile ilgili bilgiler veren belediye yetkilileri; “Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Sosyal konutlar yenileme projesi kapsamında, yaşam kalitesini yükseltecek, şehir hareketliliğini arttıracak, ekonomik ve kültürel kalkınmayı sağlayacak şehircilik düzenlemelerinin uygulanarak söz konusu bölgenin ve dolaylı yönleri ile Çanakkale’nin kültürel, sosyal yeşil alan ihtiyaçlarının giderilmesi, sorunların çözümü ve projelerin hızlı bir şekilde hayata geçirilebilmesi amacı ile daha esnek ve dinamik bir çalışma olan 6306 sayılı kanun gereğince “Riskli Alan” teklif dosyasının değerlendirilmesi için Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü kanalı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına göndermişti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Riskli Alan teklif dosyasında yapılan incelemeler doğrultusunda, proje alanındaki mevcut yapıların durum değerlendirmesi, Yapı Performans Analizleri ve Sonuçları için yapılan gözlemsel inceleme ve sınıflandırma sonucunda bölgeyi temsil edecek yapılar seçilmiştir. Bu aşamada alanda yapılacak karot çalışmaları için seçilecek yapıların bilimsel verilere dayandırılması istenilmektedir. Arazide elde edilecek veriler ışığında hazırlanacak rapor Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü ile protokol kapsamında yürütülerek teklif dosyasının tamamlanması planlanmıştır. 23/10/2018 tarihi itibari ile alanda karot, sıyırma ve röntgen çalışma faaliyetlerine başlanılmıştır” dediler. Bu kapsamda çalışmaları yerinde incelemek üzere Sosyal Konutlar mevkiini ziyaret eden Başkan Gökhan, alanda incelemelerde bulunarak teknik ekipten karot çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
çanakkaleSosyal Konutlar
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol