Yeni hastaneye resmen sabotaj

Çanakkale’de yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tuvaletine deyim yerindeyse resmen sabotaj gerçekleştirildi. Tuvaletin tıkanması sonucu hastaneye gelen ekipler tuvalet borularından havlu çuval ve tel parçaları temizledi.

Yeni hastaneye resmen sabotaj

Çanakkale’de yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi tuvaletine deyim yerindeyse resmen sabotaj gerçekleştirildi. Tuvaletin tıkanması sonucu hastaneye gelen ekipler tuvalet borularından havlu çuval ve tel parçaları temizledi.

10 Kasım 2017 Cuma 15:33
Yeni hastaneye resmen sabotaj

AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Direk, Çanakkale Tabip Odası tarafından yapılan basın açıklaması hakkında yazılan iddialar ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Dr. Emrah Direk, hastanenin açılmasından 1 gün sonra tuvaletlerin tıkanması için içine havlu, çuval ve tel parçaları atıldığını söyledi. Tabip Odası’nın tuvaletler tıkandı şeklinde açıklamasına fotoğraflarla cevap veren Dr. Direk; “Kanalizasyon sistemi çalışmadığı ve tuvaletlerin taştığı iddiası var. Hastane açıldıktan 1 gün sonra bir personel tuvaleti taşmış ekipler gidip baktığında tuvalet deliğinde bilinçli olarak atılmış havlu çuval ve tel parçaları bulmuşlardır. Yaşanan taşma olayının ekiplerin gider sistemini açması ile çözümlendiğini ve bir sabotaj şüphesi doğurduğunu fotoğraflarda da açık ve net bir şekilde görmekteyiz” dedi.

“Yeni hastanenin su ihtiyacı yok”

AK Parti Çanakkale Belediye Meclis Üyesi ve AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Direk, hastanenin su ihtiyacının olmadığını vurguladı. Dr. Direk; “Tabip Odası açıklamasında su sıkıntısı ve enerji harcamalarının üst düzeyde olduğu bahsedilmiş. Hastanenin günlük su ihtiyacı 500 tondur. Herhangi bir su sıkıntısı yaşanmamıştır. Eski çocuk Hastanesi ve eski Devlet Hastanesi kapalı alanı toplam 22000 metrekaredir. Yeni hastanemiz 75000 metrekaredir. 3 kattan daha fazla bir alan artmasına rağmen su elektrik ve doğalgaz harcamalarında herhangi bir artış olmayacaktır.” diye konuştu.

“Eski hastanemiz sağlık hizmeti veriyor”

Çanakkale Merkezindeki eski hastanenin de sağlık hizmeti vermeye devam ettiğini kaydeden Dr. Direk; “Çanakkale merkezinde bulunan eski hastanemizde doktor, hemşire ve personeliyle sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Çanakkale eski devlet hastanemizde göz, cildiye, psikiyatri ve fizik tedavi rehabilitasyon bölümleri 126 adet yatakla hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanemizde de 400 yatak kapasitesi vardır. Ayrıca merkez yani eski hastanemizin Acil servisinde enjeksiyon ve pansuman hizmeti verilmeye devam etmektedir.” dedi.

“Odanın açıklaması gerçeği yansıtmıyor”

Çanakkale Tabip Odası’nın açıklamasının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Dr. Direk; “Çanakkale’mize kazandırılan yeni Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanemiz tüm hemşerilerimizin takdirini topluyor. Memleketimize yapılmış güzel bir hastaneyi ve halka hizmeti, kimsenin haksız yere kötülemesine izin vermeyeceğiz. Hem hastalarımız hem sağlık çalışanları yeni hastane binamızdan mimari açıdan da kullanım açısından da çok memnundurlar. Tabip odası asli görevi olan hekim sorunlarını çözmeye çalışmak yerine güzel bir hizmeti kötülemeye çalışarak Çanakkalemize haksızlık etmektedir. Yeni yapılan hastanemiz tüm Çanakkale’nindir. Bunu kötülemek kimseye yarar sağlamayacaktır” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Recep 2017-11-11 15:25:16

Bence inşaat zamanın dan kalma bu havlu parçası,çünkü görünümü çürümüş havlu veya beze benziyor,bu uzun bir zaman geçmiş ki böyle olmuş