18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği 10 yaşında

Çanakkale ve İlçelerinden İzmir'e yerleşen Boşnakların kurduğu 18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluşunun onuncu yılını Kuşadası Sealight Otelde gerçekleştirdiği muhteşem geceyle kutladı.

18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği 10 yaşında

Çanakkale ve İlçelerinden İzmir'e yerleşen Boşnakların kurduğu 18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluşunun onuncu yılını Kuşadası Sealight Otelde gerçekleştirdiği muhteşem geceyle kutladı.

02 Aralık 2019 Pazartesi 12:58
18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Dayanışma Derneği 10 yaşında

Geceye, İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Kahya, Bornova Belediye Meclis Üyesi Hikmet Doğan, CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Sadık Yıldız, İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, İzmir Makedonya Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Medat Şenay, Bergama Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Uğur Dal, Makedonya Köprülü Derneği Başkanı Hasan Bakkal, Makedonya Delcevo Sarevolalilar Derneği Başkanı Özkan Maksutoğlu, İzmir Sancak Rumeli Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Müftüoğlu, Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Süleyman Duran, Çamdibi Spor Kulübü Başkanı Eray Büyük, Çanakkale Nusretiye Köyü Muhtarı Şerif Fidan, Yeşilova Mahalle Muhtarı Erkan Güler, Gaziosmanpaşa Mahalle Muhtarı Ali Taktak, İşadamları Samko Hasiç, Osman Özkebapçı, Galip Çukurlu, Nevzat Yaylacıklıoral, Rıdvan Koç ve Çanakkale ve İlçelerinden gelenlerin yanı sıra 500 konuk katıldı. İşlerinin yoğunluğundan dayanışma gecesine katılamayan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kutlama mesajı gönderdi. Derneğin onuncu yıl onuruna düzenlediği gala gecesi, gündüz saat 15.00'te havuz başında 'Maestro Band' grubunun iki saat boyunca çaldığı Balkan ezgileriyle konuklar gönüllerince havuz başında hora çekerek gala gecesine hazırlık yaptılar. Havuz başında çalan bandoya otelin diğer konukları da balkonlardan alkış yaparak eşlik ettiler. Gecede sahne alan Balkan müziğinin İzmir'de aranan sesleri Gamze Matracı ve Kardeşi Murat Matracı, geceye katılanları Balkan ezgilerinden yanı sıra Türk müziğinden de doyumsuz örnekler sundular. Konukları bazen hüzünlendirdiler bazen duygusal anlar yaşattılar, bazen de hora çekildi ve piste sığmadıkları için masa aralarında hora çektiler. Dernek Yönetimi, gecede sahne alan Gamze Matracı'ya sürpriz yaparak yaş gününü de pasta keserek kutladı.

Geceye katılanlara bir sürpriz yapan Dernek Başkanı Orhan Arslan, Pazar günü İzmir dönüşünde konuklarına Şirince gezisi düzenledi. Gecede Konuşan 18 Mart Çanakkaleliler Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Orhan Arslan; “Derneğimizin düzenlediği Onuncu yıl gala yemeğinde bizleri yalnız bırakmayarak burada bizimle beraber olan ve yardımlarını derneğimizden hiç esirgemeyen siz sevgili üyelerimiz ayrıca Çanakkale den ve Türkiye'nin değişik yerlerinden buraya gelerek gecemize destek olan sevgili hemşerilerimize de çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin nice On yıllarını da birlikte kutlayacağımızı biliyorum. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bizlerde sizlere layık olmaya çalışacağız. Geçmişte yaptığımız gibi dernek olarak Çanakkalemizi İzmir de daha fazla tanıtmak için çalışmalarımız devam edecek. Çanakkale'yi daha iyi tanımak ve anlamak için düzenlediğimiz turlarımız yine devam edecek. Çanakkale bir ülkenin varoluşunun simgesi bunun bilincinde olarak, ben ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımız, Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız, Çanakkalemize ve sizlere çok daha fazla hizmet etmek için çalışmaya devam edeceğiz. Daha nice yıllarda birlik ve beraberlik içerisinde olma dileğiyle siz değerli dostlarımıza iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Derneğin Onuncu kuruluş yılı pastasını, geceye katılan İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve diğer dernek başkanları ve konuklar kesti.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Son Güncelleme: 02.12.2019 13:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol