Olası Bir Erken Seçim…  

                                           2020 De..!

2018’de ve 2019’un başlarında, Hedef Gazetesinin köşemdeki yazımla, bu konuyu gündeme getirmiştim. Yıllardır yazı yazıyorum. Hemen hemen hiç te yanılmadım. Allah’ıma şükürler olsun. Böyle bir yeteneği ve öngörüyü bana nasip etmiş. Elbette ki çok okumanın, yaşanmışlıkların siyaseti iyi okumanın da etkileri ön plana çıkmıştır.

Elli yıldan fazla oldu, siyaset bilimi ile tanışmam, siyasetin bilim ve ilim konusunu göz ardı ederseniz yazı yazmak için bir şeyler karalarsınız. Son bir buçuk aydır. Televizyonlarda sözüm ona yorumculuk yapanlar bu konuyu tartışıyorlar. Ürettikleri dayandıkları hiçbir müsbet altyapıları da, çoğunun yok. Kimi yağcılık ile önümüzdeki seçimlerde acaba savunduğumuz partiler tarafından mebuz veya başka rantlara sahip olabilir miyiz gayretleri. Tecrit pilavı gibi aynı cümleleri kurup konuşmak için konuşanlar kümesi. Aslında bu şahısların çoğu mensup oldukları veya savundukları siyasi partilere de zarar veriyorlar. Halk arasında bir deyim vardır “Krallar ölür, Dalkavuklar uzun yaşarlar” ne demek istediğimi anladığınızı sanıyorum.

Bu yorum yapan beyler, hanımlar Çanakkale Hedef Gazetesi köşe yazarları bölümüne bir göz atarlarsa azıcıkta olsa bilgi sahibi olurlar. Sofrada önünüze yemek konursa yemesi kolayda, birazda hazırlık sürecine lütfen göz atın. Sanıyorum bu sayede iyi paralar kazanıyorsunuz. Hayırlı işler ne diyeyim…

Siyasette, seçimlerin erken yapılmasının ana faktörlerinin başında ekonomi, iç politikada ki denge ve en önemlisi de, dış politika ile ilgili güçlü ve ülkenin menfaatlerinine uyumlu davranış ve yönetme tekniği.

Geçmişte yazdığım erken seçim ve bugün de tekrarı mahiyetinde ki yazım şahsıma ait, alt yapıda ki bilgilere dayalı anlatım tarzımdır. Yanılabilirim ancak gerçeklerin işaret fişekleri yanılmayacağım duygularımı perçinleştiriyor.

Siz TV’de ki bazı yorumcular konuşmalarınıza devam edin. Ancak yağdanlıkta yağ kalmadı. Hatırlatırım. Saygılarımla…       

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol