banner59

Bu sezon Çanakkale'nin profesyonel takımları için dehim yerindeyse kabus sezonu oldu. Futbolda kentin tek profesyonel takımı kenti süper lig ile tanıştırmış, 4 büyüklere kök söktürmüş, altyapısından yetiştirdiği futbolcular ile altyapısı ile ün yapmış Mehmet Topal, Selçuk İnan, Hasan Kabze gibi süper lig yıldızlarını bünyesinden çıkarmış Dardanelspor Bölgesel Amatör Ligde de istediği sonuçları alamayınca Süper Amatör Lig şampiyonu Bozcaadaspor ile baraj oynamak zorunda kaldı.

O günden sonra kentte bir özgüven patlaması oldu ve Çanakkale'nin spor otoriterleri Bozcaadaspor'a hiç şans vermezken Dardanelspor'un farklı galip geleceğine dikkat çekti. Bu söylemler altında gelen maç gününde amatör idman ile profesyonel idman yapan iki takım karşı karşıya geldi. Bozcaada kendini hem şampiyonluğunun sürpriz olmadığına dikkat çekmek hem de taraftarına bölgesel amatör lig vizesini hediye etmek için sahaya çıkarken, Dardanelspor da sanki rakibini rahat yenerim edasıyla sahaya çıkmış gibi gözlendi.

Sonuç mu tek maç üzerinden oynanan karşılaşmada köklü kulüp Dardanelspor penaltı atışları sonucunda Bozcaadaspor'a elenerek Süper Amatör kümeye düşen takım oldu ve bir devirde son düdükle birlikte kapanmış oldu.

Bir diğer profesyonel takımımız Belediyespor'da üst üste 2 sezon küme düşme durumuyla karşı karşıya kaldı. Beğenilmeyen Üzeyir hocanın yerine getirilen Efsane lakaplı Dragan Nesic sezon boyunca Üzeyir hocanın başarısının yanına dahi sokulamayarak takımı bir alt lige düşüren teknik adam olarak Belediyespor tarihine geçerken, gelen duyumlar arasında kulübün önümüzdeki yıl maddi sıkıntı nedeniyle voleybol branşını kapatacağı konuşulmaya başlandı. Çiçeği burnunda kulüp başkanı Levent Çetin ve yönetim kurulunun nasıl bir yol izleyeceği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol