Urfalı Ali Ağaoğlu sinema filminde oynayacak

Şanlıurfa’da çekimleri yapılacak "Har" filminin tanıtımı yapılırken, filmde ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu ile aynı isimdeki Urfalı müteahhit de rol alacak.

Urfalı Ali Ağaoğlu sinema filminde oynayacak

Şanlıurfa’da çekimleri yapılacak "Har" filminin tanıtımı yapılırken, filmde ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu ile aynı isimdeki Urfalı müteahhit de rol alacak.

30 Temmuz 2017 Pazar 16:40
Urfalı Ali Ağaoğlu sinema filminde oynayacak

Şanlıurfa’da çekimleri yapılacak "Har" filminin tanıtımı yapılırken, filmde ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu ile aynı isimdeki Urfalı müteahhit de rol alacak.

Dış güçlerin bölgedeki verimli toprakları satın alarak bir güç hanedanlığı kurma çabaları ile Türkiye’deki bazı holdinglerin buna karşı verdikleri mücadeleyi konu alan Har filminin tanıtımı yapıldı. Aşk ve sevgi ile bölgenin tarihi ve kültürel zenginliğinin de anlatılacağı filmde Urfalı müteahhit Ali Ağaoğlu’da rol alacak.

Filmin tanıtımı yapıldı

Basın mensuplarının karşısına geçen filmin yapımcısı Oğuzhan Müezzino, oyuncu Metin Yıldırım ve Urfalı Ali Ağaoğlu, film hakkında bilgi verdi. Filmin 7 Ağustos’ta start alacağını söyleyen yapımcı Oğuzhan Müezzino, “Har filmi için 7 Ağustos’a kısa bir süre kaldı. Buradaki oyuncu seçmelerine devam ediyoruz. Oyuncumuz ve oyuncu koçumuz Metin Yıldırım gelen Urfalılarla yakından ilgileniyor. Filmin içerisine kimleri alabileceğimizi tek tek tartışıyoruz. Sol tarafımda Ali Ağaoğlu var. Bizim filmdeki 20 ana karakterimizden birini canlandıracak. Urfa’daki oyuncu seçmelerine büyük önem veriyoruz” dedi.

Film 7 Ağustos’ta start alacak

Filmin 7 Ağustos’ta start alacağını dile getiren Oğuzhan Müezzino, “Çekimlerin yüzde birini İstanbul’da, diğerlerini ise Urfa’da yapacağız. Urfa’yı yeni ve eski diye ikiye ayırdık. Tarihi mekanlarımız olarak da ikiye ayırdık. Genel ağırlıklı holding binalarımız olacak. Yine konaklar da olacak ama 3 büyük holdingin yaşamını vereceğiz. 7 Ağustos’ta başlayacak çekimlerimiz 6 Eylül’de son bulacak. Şanlıurfa’da iki büyük düğünümüz var. Bunlarla ilgili çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Türkiye’de kolay yapımcılığa geçtiğiniz zaman komedi kolay para kazanılacak bir iş. Romantik komedi diye bir tür çıktı, bu da kolay para kazanılan bir tür. Biz bundan ziyade kişilerin evlerinde, iş yerlerinde yaptıkları sohbeti taşımaya çalıştık. Urfa’yı kötü göstermek aslında en basit iş. Çok prodüksiyon harcamanıza gerek yok. Biz öncelikle Urfa üzerinde oluşan o kötü algıyı değiştirmeye çalışıyoruz. Urfa diğer illere göre daha açık bir plato. Bizim yaptığımız aslında Urfa’yı zenginliğiyle, kültürüyle, medeniyetiyle tanıtmak. O da bizim için kolay bir şey çünkü Urfa’yı normal anlatacaksınız. Urfa’yı terse çekmeye gerek yok” şeklinde konuştu.

“Dış mihrakların ayak oyunlarını ortaya serecek”

Dış mihrakların yaptıklarına karşı bölge insanının verdiği mücadeleyi konu alacaklarını dile getiren Müezzino, “Film içindeki ana konu ise bu bölgenin asıl sorunu, yani Türkiye’deki dış mihrakların yaptığı, faiz lobisinin yaptığı, son 15 temmuz darbe girişimi de bunlardan birisi. Biz bunlara karşı bölge insanının yaptıklarını anlatacağız. Bölgede terör olmadığını, terörü kimlerin nasıl getirdiğini göstereceğiz. Ayak oyunlarını, beyin oyunlarını ve yapılan stratejileri de göstereceğiz. Tabi burada Türk halkı Türkiye Cumhuriyeti’nin de bölgede nasıl etkin bir rol aldığını da görecek. Biz bunu sinemada beyaz perdeye taşıyacağız. Subliminal mesajlarla da bunu izleyicinin aklına iyice yerleştireceğiz. Dost da düşman da Türkiye’nin gücünü iyice görmüş olacak. Urfa bizim için stratejik bir öneme sahip çünkü peygamberler şehri. Hem i hem de dış turizme yatkın bir yer. Urfa’yı bu hale getirenlerin utanması için de bizim böyle bir proje yapmamız gerekiyordu. Biz de vatansever bir yapımcı, yatırımcı olarak buradayız ve gelmek isteyen herkesi de buraya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ali Ağaoğlu saygın bir iş adamı”

Filmdeki rolü ve ismi ile dikkat çeken Ali Ağaoğlu ise “Bir arkadaşımın vasıtasıyla geldim ama bu kadar gelişeceğini bilmiyordum. Gerçekten Oğuzhan Müezzino olsun, Metin Yıldırım olsun, set arkadaşları olsun, hepsi mükemmel insanlar. İsmimle ilgili tabi ki Ali Ağaoğlu çok saygın bir insan. O da benim idolüm. İsim ve iş benzerliği ile ilgili olumlu tepkiler alıyorum” şeklinde konuştu.

Filmin oyuncusu ve oyuncu koçu Metin Yıldırım ise “Ali Ağaoğlu’nu iki gün önce keşfettik. Kameraya olan yatkınlığı ve görüntüsünden dolayı. Yöre insanı ve burayı temsil edecek. Şanlıurfa bu proje ile ilgileniyor. Kendilerine her türlü genel bilgi veriliyor. Geldiklerinde de, görüştüğümüzde de genel olarak bilgi veriliyor. Kendileri de bu işin içinde yer almak istiyorlar, hevesliler. Tabi bu da bizim için çok yapıcı olan bir şey. Katılım çok, daha da artacak. Ayın 7’inde Allah kısmet ederse setimiz kurulacak. O zaman daha hummalı bir çalışmamız olacak. Projede oyuncuların dışında bu yörede yaşayan gerçek insanlara da ihtiyaç var. Çünkü sinema var olan, gerçek hayatı, gerçek olayları seyirciye aktaracağı için burada yaşamış insanların da filmde yer alması bizim için büyük bir kolaylık. Bu bizim için bir avantaj olacak. O yüzden bu düşünce ile hareket ediyoruz. Yoksa tam tersini düşünecek olursak İstanbul’dan oyuncu kadrosunu toparlardık, hiç Urfa’yı bilmeyen kişileri, getirip burada oynatırdık ama inandırıcılık ne kadar olurdu çünkü ön hazırlığın çok uzun vadede olması gerekiyor. O yüzden de burada yaşayan insanları seçmek bizim için avantaj” ifadelerini kullandı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol