Başkan Makas'tan uçak seferleri açıklaması

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Gaziantep-Çanakkale arasında başlayan uçak seferlerine ilişkin yapılan ‘koronavirüs’ eleştirilerine tepki gösterdi.

Başkan Makas'tan uçak seferleri açıklaması

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Gaziantep-Çanakkale arasında başlayan uçak seferlerine ilişkin yapılan ‘koronavirüs’ eleştirilerine tepki gösterdi.

09 Temmuz 2020 Perşembe 16:15
Başkan Makas'tan uçak seferleri açıklaması

‘Gaziler Diyarı Gaziantep’ten Şehitler Diyarı Çanakkale’ projesi üzerinden itibarsızlaştırma çalışmalarına katkı veren siyasetçileri kınayan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas; “Türkiye’mizin Kurtuluş mücadelesinde çok önemli yer tutan Gaziler Diyarımız Gaziantep; adını milli şuur direnişin liderlerinden Şahin Bey’den alan Şahinbey Belediyesi’nin son günlerde bazı mihraklar tarafından hedef alınmasını üzüntüyle izlemekteyiz. Maalesef ilimizde bu mihraklara bazı siyasetçiler de alet olmaktadır. Şahinbey Belediyesi’nin üç yıldır başarıyla gerçekleştirdiği, ilimiz ekonomisine ve en önemlisi de kardeş şehir kültür elçiliğine büyük katkıları yadsınamayan “Gaziler Diyarı Gaziantep’ten Şehitler Diyarı Çanakkale” projesi üzerinden itibarsızlaştırma çalışmalarına katkı veren siyasetçileri kınıyoruz” dedi.

“Tam bir akıl tutulması yaşıyorlar”

“İnsanların aklına korku, panik düşürüp toplumsal tepki gibi provokatör eylemlere yeltenen siyasi kimlikler, tam bir akıl tutulması yaşıyorlar” diyen Başkan Makas; “Uçakla seyahati, kendi dolmuşlarına ayakta tıka basa yolcu dolduran belediyelerle kıyaslayan bu siyasilere Gaziantep AK Parti Milletvekilimiz Sayın Ali ŞAHİN, sosyal medya hesabından anlamlı bir yanıt vermiştir. Çanakkale AK Parti İl Teşkilatı olarak da resmi kayıtlara dayandırılan bilgi paylaşımını desteklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Küresel Covid-19 kısıtlama sürecinde bir gün olsun esnafımızın yanında göremediğimiz türedi siyasi kimlikler, bu süreçte nedense AK Parti Belediye Meclisi Grubumuzun yaptığı; "belediye kiracılarının kira borçları üç ay ertelensin" teklifini yapmayı akıllarına getirememişlerdir” şeklinde konuştu.

“Virüs bulgusuna rastlanmadığı açık”

Başkan Makas sözlerini şu şekilde sürdürdü; “CHP Çanakkale Milletvekili yine bu süreçte kendi belediye başkanına, meclis grubuna “kiraları erteleyin" ricasında bulunma yerine yeni normalleşme sürecinde Çanakkale esnafına soluk olan alışverişlerin önüne geçmek için ittifak ortaklarına lider olarak rol modellik yaptığını Çanakkale esnafımız "sandıkta hesabını sormak üzere" not etmiştir. Şehrimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sağlayacak her yatırıma karşı çıkan zihniyet şimdi de gözü dönmüş biçimde Çanakkale esnafımızın rızkına, ekmeğine saldırmaktadır. Çanakkale’ye Gaziantep Şahinbey’den gelen hiçbir hemşehrimizde virüs bulgusuna rastlanmadığı açık ve seçik biçimde belirtilmişken, uçakla seyahat sırasında ve öncesinde, Tarihi Yarımada ve Çarşı ziyaretlerinde, hekim gözetiminde yapıldığı gerçeğini görme acizliğindeki siyasileri ve Kent Konseyi sözcüsünün yaptığı asılsız iddialara inanmamalarını hemşehrilerimizle paylaşırız.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol