Bayram tadında 14 Martlara hasret kaldık

Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Turan Çavdar, sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığına dikkat çekti. Çavdar; “14 Mart çalışanların haklarının teslim edildiği gün olmalıdır” dedi.

Bayram tadında 14 Martlara hasret kaldık

Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Turan Çavdar, sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığına dikkat çekti. Çavdar; “14 Mart çalışanların haklarının teslim edildiği gün olmalıdır” dedi.

13 Mart 2018 Salı 13:21
Bayram tadında 14 Martlara hasret kaldık

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Çanakkale Şube Turan Çavdar; “14 Mart, Tıbbiyelilerin vatan ve millet için dirilişi başlattıkları günün adıdır. Bir bayramın kaynağını vatan ve millet davasından alması onun değerini paha biçilmez yapar. Bunu gerçek anlamda idrak etmek ise hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanların boyunun borcudur. Fakat ne yazık ki bugün Tıbbiyelilerin ruhundan zerre kadar kendilerine nasipsiz olanlar Türk Tabipler Birliğini ellerini içine almış, terörist sevicilikte, vatan ve millet düşmanlığında sınırları çoktan aşmışlardır. Türk sağlık-Sen olarak Türk Tabipler Birliğinde kurucu tıbbiyeli ruhun tekrar hâkim olması için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Türk Hekimlerinin bunu başaracağına inanıyor ve yanınızdayız mesajını en güçlü şekilde haykırıyoruz” dedi.

“Bu seneki 14 Mart’ın Milat olmasını talep ediyoruz”

“Sağlık çalışanlarının bayram tadında 14 Martlara hasret kaldığını herkes çok iyi bilmektedir” diyen Çavdar; “Yıpranma payının hayata geçmemesi, sağlıkta şiddetin cinayetlere dönüşerek devam etmesi, aşırı iş yükü, mobbing ve başta döner sermayeler olmak üzere ücretlerde yaşanan düşüşler nedeniyle Sağlık çalışanları, bayramı çoktan unutmuşlardır. Taşerona kadro meselesinde bile 500 Bin kişiye kadro verilirken yıllardır devletin emrinde görev yapan ve 9 bin kişiyi aşan kamu dışı aile sağlığı çalışanları, tıbbi sekreterler ve vekil ebe hemşirelerimiz kapsam dışında bırakılmışlardır. Kısacası çalışma hayatımızı da durum vahimdir. Çalışanın huzuru yoktur. Bunun önüne geçilmesi için gerekli olan temel şart, çalışanların memnuniyetlerinin arttırılmasıdır. Bu konuda Sayın Sağlık Bakanımızında açıklamalarının olması bizi memnun etmektedir. Fakat artık biz çözüm istiyoruz. Sözlerin yerini düzenlemeler, yasal değişiklikler alsın diyoruz.  Bunun içinde bu seneki 14 Mart’ın Milat olmasını talep ediyoruz.  Umarız ki bu sene 14 Mart’ta müjdeler yerine icraatlar konuşulur. Çalışanın ekonomik ve özlük haklarının iyileştiren düzenlemeler hayat bulur. Bunun aksi her ne yapılırsa çalışanları yine ümitsizliğe ve hüsrana sevk edeceğinden herkes emin olmalıdır” şeklinde konuştu.

“Sabır taşı çatlamıştır”

Sağlık çalışanları için artık bardağın dolduğunu ve sabır taşının çatladığını kaydeden Çavdar; “5-6 yıl önceki döner sermayelerin mumla arandığı ve çalışanın ekonomik dar boğazda olduğu bir süreçte süslü sözlerle günlerin geçiştirilmesine kimsenin tahammülü yoktur.  Ekonomik sorunlar çözülsün, tüm çalışanlar kadrolu olsun, istihdam artsın iş yükü hafiflesin, mobbing ve şiddet sona ersin” tüm bunlar çalışanların sloganları değil temel beklentilerdir. Bu nedenle biz bu seneki 14 Mart farklı olsun istiyoruz. Çalışanın merkeze alındığı bir 14 Mart’ı hayal ediyoruz. Umarız ki devletimizi yönetenlerde bu çağrımıza kulak verirler ve bu sene 14 Mart’ı sağlık çalışanları için gerçek anlamda bir bayrama dönüştürürler. Bu temennilerle tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, Millet olarak hepimizin daha huzurlu, aydınlık 14 Martlara ve yarınlara ulaşmamızı diliyorum” diye konuştu.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
SağlıkTürkşen
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol