15 Temmuz kupaları sahiplerini buldu

Kilis’te, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle düzenlene futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.Kilis Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz futbol turnuvasında Kilis Belediyespor birinciliği,...

15 Temmuz kupaları sahiplerini buldu

Kilis’te, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle düzenlene futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.Kilis Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz futbol turnuvasında Kilis Belediyespor birinciliği,...

30 Temmuz 2017 Pazar 14:18
15 Temmuz kupaları sahiplerini buldu

Kilis’te, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle düzenlene futbol turnuvasında dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Kilis Belediyesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz futbol turnuvasında Kilis Belediyespor birinciliği, Osmanlıspor ikinciliği, 79 Kilisspor ise üçüncülüğü aldı. 7 Aralık Stadında düzenlenen kupa ve madalya töreni düzenlendi. Törende konuşan Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mahmut Özkan, 15 Temmuz 2016 yılında bir darbe girişimi olduğunu ifade ederek, "Bu darbe girişimini çok şükür, Türk halkının, polisin ve askerlerimizin sayasında hafif bir sıyrıkla atlattık diye biliriz. Bugünün anısına yaşatabilmek için bizde taban birlikleri, her yıl düzenleyeceğimiz 15 temmuz futbol turnuvası adı altında müsabakalar, düzenleyeceğiz” dedi. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ise yaptığı konuşmada, 15 Temmuz unutulmaması için yaptığımız organizasyon olduğunu ifade ederek, "15 Temmuz’u kelime olarak konuştuğumuz zaman çok hafif geliyor dilimize, ama yanı başımızda bir Suriye olayı var. 15 Temmuz başarılı olsaydı, bugün Türkiye Suriye gibi olur, biz kendi iç savaşımızda birbirimizi yiyecek hale gelirdik. Birbirimizi öldürür hale gelirdik. Vatanımız, milletimiz, toprağımız, her şeyimiz allak bullak hale gelirdi. Her şey geçicidir, ama vatan kalıcıdır. Bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin, ülkemiz bölünmesin, mantığıyla hareket ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, Rabia işareti yaparak, ‘tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet’ olgusunu ne kadar önemli olduğunu biz Suriye olaylarında gördük. 15 Temmuz’da gördük. 15 Temmuz’un yaşatmamız ve ileri nesillere, anlatmamız lazım, özellikle, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur, ilkesi gereği, bu işe gönül vermiş, spora gönül vermiş kafası sağlam, vücudu sağlam, ruhu sağlam insanların 15 Temmuz’a sahip çıkmaları çıkması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle 15 temmuz futbol turnuvasını düzenledik. Genç, nesillerin bir daha 15 Temmuzlar yaşanmasına engel olmak için harekette bulunmalarını, vatanına, milletine devletine sahip çıkmalarını gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Daha sonra Dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi. Törene, Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Belediye Başkan Yardımcısı ve Kilis Belediyespor Başkanı Ahmet Polat, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Mahmut Özkan, Türkiye Futbol Federasyonu Kilis Futbol İl Temsilcisi Mehmet Şakir Kılıç ile Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kilis Şube Başkanı İdris Dağlı, külüp başkanları, ve futbolcular katıldı.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol