Kararlarımızda kendimizi değil halkı düşünmeliyiz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Kararlarımızda kendimizi değil halkı düşünmeliyiz

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

12 Mart 2018 Pazartesi 16:09
Kararlarımızda kendimizi değil halkı düşünmeliyiz

AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi’ne katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, partililere seslendi. Partililere önemli mesajlar veren Gider; “Biz kendimizi düşünemeyiz. Mademki halk için hizmet ediyoruz diyoruz, öyleyse verdiğimiz kararlarda kendimizi değil halkı düşünmeliyiz. Böyle bir özgürlüğümüz yok. Biri bize kötü davrandı diye bu kuralı bozamayız. İyiliğe iyilik her kişinin karıdır, kötülüğe iyilik er kişinin karıdır. Bizler er kişi olmayı niyet etmiş kişileriz” dedi.

“Gençler, partinin vicdanıdır”

“Gençlik Ak Parti’nin vicdanıdır” diyen Gider; “Bizim tartıştıklarımızdan farklı şeyler tartışmak ve konuşmak zorundasınız. Bizler milletvekilleri olarak sizden alkış, teşekkür tebrik beklemiyoruz. Biz nerede yanlış yapıyorsak bunu sizden duymak istiyoruz. Eğer bunu yaparsanız emin olun, bizler de çok daha rahat ederiz” şeklinde konuştu.

“Bunun adı akademik özgürlük falan değildir”

Gider sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Geçen hafta üniversitemizde laboratuvar açılışı vardı. Bunlar kamuoyunda pek tartışılmıyor. Arkeoloji laboratuvarında İsrail’den gelen numuneler inceleniyor. İsrail para veriyor, ÇOMÜ’de analiz ettiriyor. Biz ise üniversiteyi saçma sapan polemiklerle anıyoruz. Üniversite deyince bin tane şey aklımıza geliyor ya. Orda hocalık yapanların aklına da bin tane şey geliyor onu da söyleyeyim. Bir ilahiyatçının televizyona çıktığında ne yapması lazım. Müslümanlığı nasıl anlatırım buna bakması lazım. Ancak bir furya başladı. Kimi salçaya- ketçapa taktı. Kimi asansöre taktı. Kimi de geldi camilere taktı. Bunun adı akademik özgürlük falan değildir. Akademik özgürlük nedir biliyor musunuz? Bundan sonra binalarda kolon, kiriş olmayacak ben böyle bir yöntem buldum demektir. Kimse ona deprem yönetmeliği falan diyemez. Çünkü kendisi işin uzmanı akademik özgürlük budur. Akademik özgürlük kendini tatmin etme mekanizması değildir.”

Çanakkale Hedef Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
GençlikAkParti
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol