25 yıllık hayal gerçek oldu

Çan ilçesinde 25 yıl önce temeli atılan ancak tamamlanamayarak atıl durumda olan kültür merkezi, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu tarafından projelendirilerek modern bir tesis haline getirildi.

25 yıllık hayal gerçek oldu

Çan ilçesinde 25 yıl önce temeli atılan ancak tamamlanamayarak atıl durumda olan kültür merkezi, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu tarafından projelendirilerek modern bir tesis haline getirildi.

25 Ocak 2019 Cuma 19:10
25 yıllık hayal gerçek oldu

Temeli 25 yıl önce atılan ve kaba inşaatından sonra tek bir çivi dahi çakılmadan çürümeye terk edilen Çan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi, 2009 yılında Çan Belediye Başkanlığı görevine gelen Dr. Abdurrahman Kuzu’nun ayağa kaldırmak istediği önemli eserlerden biri olan Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi görkemli bir törenle açıldı. Açılışa Ak Parti Grup Başkanvekili ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Çan Belediye Başkanı ve Ak Parti Çan Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Kuzu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Açılışta bir konuşma yapan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Bugün 25 yıllık hasreti, özlemi bitirmiş oluyoruz. Çan’ımıza yakışan modern bir merkez kazandırmanın mutluluğu içerisindeyim. Böylesi güzel bir yatırımı Çan’a kazandırırken bizlere en büyük desteği veren Başta Gurup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan olamaz üzere, emeği geçen herkese teşekkürlerimiz bir borç bilirim. Çanımızı kültürel yönden büyük bir ayağa kaldırma projesi olarak gördüğümüz Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezimizin faaliyete geçmesiyle birlikte sinemamız, tiyatromuz olacak. Vatandaşlarımız sinemamızda filmleri vizyona girdiği gün izleyecek. Çanlı sanatçılarımız artık Çanımızda resim, seramik sergileri açacak. Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz tiyatro okulumuzda çocuklarımız oyunlarını sergileyecek. Söyleşilerimizi, panellerimizi burada gerçekleştireceğiz” dedi.

“Her gün gelişen bir Çan var”

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çan’ın kültürel anlamda marka olmaya başladığını dile getirerek; “Bugün burada kültürel alanlarıyla, sosyal alanlarıyla, altyapısıyla, üstyapısıyla gelişen, marka haline gelen bir Çan ile karşılaşmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Bakınız bu gün burayı gezerken gördüm ki kardeşlerimizin, kadınlarımızın el emeklerini sergilediği, modern kütüphanesinin oldu, konferans salonu ile muhteşem bir sinema salonunu bünyesinde barındıran muhteşem bir tesisi olmuş. Gençlerimize, kadınlarımıza ve Can İlçemize hayırlı olmasını dilerim. Çan ilçemizde hem hükümetimizin hem de belediyemizin yaptığı muazzam işler göğsümüzü kabartıyor.25 yıl önce başlanıp kaderine terk edilen, ancak Başkanımızın göreve gelir gelmez ilk olarak bu merkezin acilen ve derhal Çan halkının hizmetine sunulması gerektiği hususundaki hassasiyetinden dolayı kendisini tebrik ediyorum” diye konuştu. Yapılan duanın ardından Çan Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol