Başkan Karadağ’dan anma mesajı

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ; Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Karadağ’dan anma mesajı

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ; Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 79. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı.

09 Kasım 2017 Perşembe 16:14
Başkan Karadağ’dan anma mesajı

Mustafa Kemal Atatürk´ü; ´Bir milletin uyanışının ve var olma savaşının Mimarı´ olarak tanımlayan Başkan Karadağ; mesajında; Atatürk´ün altını çizdiği güçlü ve bağımsız bir ülke olabilmenin koşullarına değinerek şunları söyledi; “Ömrünü, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi ve vatanını kurtarıp, yeni ve çağdaş bir ülkenin tesisi için adamış bir öndere sahibiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; bir milletin uyanışının mimarıdır. Cumhuriyetin ve onu ayakta tutacak düşüncelerin, uygulamaların mimarı, öncüsüdür. Onu ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. Ancak, anmanın ötesinde; anlıyor ve mücadelesini örnek kabul ediyoruz. Öyle ki; bir milletin iradesi ile nelerin başarılabileceğini; birliği ve dirliği için nelerin gerektiğini hem kurtuluş mücadelesi yıllarında hem de Cumhuriyet´i kurduktan sonra defaten belirtmiş olan Atatürk; her daim ihtiyacımız olan değerlerin altını çizerek, yol göstermiş bir devlet adamıdır."

Birlik ve teklik vurgusu

Atatürk´ün; bir milletin yurt, dil, menşe ve siyasi varlıkta birlik sağlayarak güçlü bir devlete sahip olabileceğini söylediğini hatırlatan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ sözlerini şöyle sürdürdü; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk; İstiklâl savaşındaki önderliğinde ve devleti tesisinde bu kriterler üzerinden yürümüş ve başarılı olmuştur. Esası da budur. Çünkü güçlü bir ülke olmanın yolu, temel değerlerde birleşmek, yaşadığı toprakları vatan saymak ve sahiplenmekten geçer. Tarihine, taşıdığı toplumsal ve ahlaki değerlere sahip çıkmaktan geçer. Atatürk; bu anlamıyla büyük bir lider ve düşünce adamı olarak bizlere yol göstermiş, önemli bir miras bırakmıştır. "

Toplu bir milleti istila etmek...

Atatürk´ün; “Toplu bir milleti istilâ etmek, darmadağınık bir milleti istilâ etmek gibi kolay değildir” sözünü hatırlatan Başkan Yeşim Karadağ; düşmana karşı birleşmenin gereğini daima dile getiren Atatürk´ün; bugünleri de düşünerek hareket eden, öngörülü ve sağduyulu bir önder olduğuna dikkat çekti. Karadağ mesajında şunları da kaydetti; "Atatürk, iyi bir asker ve başkomutan olmanın ötesinde; vatanını seven, Türk milletinin bir ferdi olmaktan onur duyan bir şahsiyet ve o milletin geleceğini, devletin bekasını ilmek ilmek örmeyi başarmış akil bir devlet adamı, bir strateji dehasıydı. Atalarımızla birlikte bizlere bıraktıkları en büyük miras; güçlü ve bağımsız bir ülke olmanın formülüdür. Biz; bu mirasa sıkı sıkıya bağlı bir nesil olarak taşıdığımız sorumluluğun farkındayız. Hamdolsun ki; vatan topraklarının bir karışını korumak, Cumhuriyet ve demokrasimizi tehdit eden düşmana karşı tek vücut olmak, bayrağımızı gönderden indirecek kirli, kanlı ellere karşı direnmek becerimiz, damarlarımızdaki kandandır. Milli iradenin çelik kadar sağlam olduğu bir yerde de; ihanete, teröre geçit yoktur."

Saygıyla ve Rahmetle anıyoruz...

"Aramızdan 79 Yıl önce ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, tarih yazan tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Onun en büyük eserim dediği Cumhuriyetimizi korumak ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz." diye konuşan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ;"Onun kararlı ve dik duruşu; bugüne ışıktır. Bugün, karşı karşıya kaldığımız ihanet çemberini ve şebekelerini, terör sarmalını ortadan kaldırma mücadelemizde aynı kararlılık ve sebatı gösteriyoruz. Milletimiz de bizimle birliktedir, ülkesi için aynı yere yumruk vuracak, göğsünü siper edecek güçte ve cesarettedir. Bunu hep birlikte gördük, yaşadık. Hedefimiz; Ulu Önder Atatürk´ün ve atalarımızın emaneti istiklalimizi koruyarak, istikbalimizin aydınlığını sağlamaktır. İçerde ve dışarıda esarete boyun eğmeden yükselen, kalkınan büyük bir Türkiye yaratmaktır. Kimsenin zerre şüphesi olmasın ki; Atatürkçü olmak sözde değil özde gerçekleşmesi gereken bir uygulamadır ve Atatürk’ün devrimlerine sahip çıkmakla, onları korumakla ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmakla gerçekleşmektedir. Bu topraklarda bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacak, gelecek nesiller bu vatanın evladı olmaktan bir kez daha gurur duyacaktır."

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol