Çiftçiler seminerde buluştu

Etili Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilere bitki besleme ve hayvan besleme konusunda seminer verdi.

Çiftçiler seminerde buluştu

Etili Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilere bitki besleme ve hayvan besleme konusunda seminer verdi.

22 Aralık 2018 Cumartesi 14:48
Çiftçiler seminerde buluştu

Çanakkale ili Çan ilçesine bağlı 915 Sayılı Etili Tarım Kredi Kooperatifi’nin Bahadırlı Köyünde düzenlediği seminerde üreticilere bitki besleme, hayvan besleme ve tarım sigortaları konularında detaylı bilgiler verildi. Bahadırlı Köyü Kahvehanesinde verilen seminere Etili Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Özgür Çubukçu, Kooperatif Yetkilisi Halenur Önal, Gübretaş Bölge Ziraat Y. Mühendisi Koray Akev, Tarım Kredi Yem Bölge Ziraat Mühendisi Tayfun Aktan, yanı sıra muhtarlar ve üreticiler katıldı. Seminerde konuşan Gübre Fabrikaları T.A.Ş’nin Bölge Ziraat Y. Mühendisi Koray Akev; çiftçilerin artan maliyetlere karşı doğru gübreyi doğru zamanda ve doğru miktarda atmanın önemine vurgu yaptı. Akev, gereğinden fazla kullanılan azotlu gübrenin buharlaşma ve yahut yıkanma ile kayıplara uğradığını ve bitkilerin istifade edemediğini bu kaybı minimize eden Süper İnci adlı gübrenin kayıpların önüne geçtiğine değindi.

Tarım Kredi Yem Bölge Ziraat Mühendisi Tayfun Aktan ise yaptığı konuşmada; hayvan bakım, besleme ve hastalıklarla mücadele konusunda üreticilere kısa bir sunumla, artan girdi fiyatlarıyla beraber ekonomik beslenme için kaliteli kaba yem üretiminin elzem olduğunu, bu süreçten geçerken Tarım Kredi Yem olarak her zaman üreticinin yanında olacaklarını aktardı.

Etili Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Özgür Çubukçu ise; tarımda sigortanın kaçınılmaz olduğuna değinerek; “Sigorta sayesinde hem yetiştirdiğiniz ürünlerinizi garanti altına almış olacak hem indirimli faizlerden yararlanmış olacak, Allah korusun yaşanabilecek sel dolu gibi felaketlerde devletin size sağladığı bu kolaylıklara bu sayede ulaşabileceksiniz” diye konuştu. Çubukçu, ayrıca 2018 yılı için ortaklarına ve üreticilere teşekkür edip, 2019 yılının hazırlıklarına üreticinin yanında olarak başlangıcını verdiğini ve bereketli bir yıl geçmesini temenni etti.  Seminer sonrasında katılımcılara pilav ve tatlı ile çeşitli hediyeler sunuldu.

Çanakkale Hedef Gazetesi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol